ساخت خانه محرومان نیازمند کار جهادی است

بیرجند - ایرنا - معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: ساخت خانه محرومان نیازمند کار جهادی و انقلابی تمامی دستگاه های اجرایی است که باید از کمترین فرصت ها بیشترین استفاده شود.

به گزارش ایرنا سید کمال الدین میرجعفریان روز یکشنبه در نشست بررسی احداث 10 هزار واحد مسکونی محرومان خراسان جنوبی افزود: ساخت مسکن محرومان براساس اقلیم و فرهنگ منطقه ای باشد تا محرومان به زندگی آرام خود در این واحدها ادامه دهند.


وی گفت: اگر پس از 48 ساعت از سیل سربیشه با آن توپوگرافی سخت شاهد سامان اوضاع هستیم نشان دهنده همین روحیه جهادی است که امیدواریم در بازسازی منازل تخریب شده هم دستگاه ها با همین روحیه جلو بروند.


معاون استاندار خراسان جنوبی در امور عمرانی تصریح کرد: مسکن محرومان یکی از بزرگترین دغدغه هایی است که سال ها در استان مطرح بوده اما با پیگیری های مجدانه استاندار و همراهی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه ساخت  10 هزار واحد مسکونی محرومان در استان محقق شد که باید بهترین استفاده از این ظرفیت شود.


وی اظهار داشت: تمامی مباحث فنی ساخت این مساکن در کمیته های فنی در مدت 2 هفته مرتفع شد و با تلاش مجدانه استاندار شیوه نامه ساخت هم از طریق سازمان برنامه و بودجه به دستگاه ها ابلاغ شد که اکنون نیازمند تصمیمی انقلابی و جهادی هستیم و همکاری بیش از پیش بانک ها را می طلبد.


میرجعفریان گفت: یکی از مشکلاتی که دستگاه ها را در جذب منابع و مردم را در ساخت اینگونه مساکن درگیر می کند، بحث ضمانت نامه های بانک است که در این زمینه خوشبختانه با زنجیزه تضمین دولت دیگر بانک ها با مشکلی مواجه نخواهند بود.


وی تاکید کرد: وقتی برای کمک به مردم و پرداخت تسهیلات ظرفیت های قانونی وجود دارد نباید از کنار این ظرفیت ها به راحتی گذشت و امیدواریم بانک ها هم در این زمینه همکاری لازم را برای ساخت 10 هزار واحد مسکونی ویژه محرومان که در نوع خود بی نظیر است، داشته باشند.


ساخت 10 هزار واحد مسکونی ویژه محرومان در سفر اسفندماه سال گذشته «محمدباقر نوبخت» رئیس سازمان برنامه و بودجه به خراسان جنوبی آغاز شد.


3215*3028 


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =