عمران خان خواستار توسعه همکاری های هند و پاکستان شد
«نارندرا مودی» نخست وزیر هند و «عمران خان» نخست وزیر پاکستان

اسلام آباد - ایرنا - «عمران خان» نخست وزیر پاکستان روز یکشنبه در گفت وگوی تلفنی با «نارندرا مودی» نخست وزیر هند، پیروزی حزب وی در انتخابات پارلمانی این کشور را تبریک گفت و خواستار توسعه همکاری های اسلام آباد و دهلی شد.

وزارت امور خارجه پاکستان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: عمران خان خواستار توسعه همکاری با هند در راستای منافع مردم دو کشور است
نخست وزیر پاکستان با اشاره به چشم انداز خود برای پیشبرد صلح، ثبات و رفاه در جنوب آسیا، تاکید کرد که برای همکاری با مودی و دولت جدید هند جهت دستیابی به اهداف مشترک صلح و ثبات نگاه رو به جلو دارد.
هفته گذشته وزیران امور خارجه پاکستان و هند به عنوان دو کشور همسایه در جنوب آسیا که تنش های سیاسی و نظامی اخیر روابط دو کشور را به طور بی سابقه ای تحت تاثیر قرار داده، در دیداری در حاشیه اجلاس سازمان همکاری شانگهای برای حل اختلافات ابراز تمایل کردند.
«شاه محمود قریشی» در دیدار با «سوشما سواراج» همتای هندی خود تاکید کرد: پاکستان خواهان مذاکره با هند برای رفع تمامی اختلافات دوجانبه است.
نتایج اولیه انتخابات هند نشان می دهد که نارندرا مودی در اکثر ایالت های این کشور توانسته است رای بیشتری مقابل رقبای خود کسب کند.                                                                                                                                                                                                                                    در هند یک حزب سیاسی برای تشکیل دولت باید بتواند 272 کرسی از 542 کرسی پارلمان هند را از آن خود کند.
آساق274*1663**

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =