۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۷
کد خبرنگار: 2100
کد خبر: 83328933
۰ نفر
امام جمعه شیراز: درآمدهای مالیاتی فارس در این استان هزینه شود

شیراز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: بسیاری از بنگاه های تولیدی این استان که در تهران دفتر دارند در همان مکان مالیات می پردازند که در نتیجه این وجوه در پایتخت صرف می شود در حالی که باید درآمدهای مالیاتی فارس به استان بازگردانده و در این منطقه هزینه شود. 

به گزارش دریافتی روز یکشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، آیت الله لطف الله دژکام در نشست ستاد اجرایی سیاست های اقتصاد مقاومتی، افزود: شاید این مساله در سطح ملی چندان تاثیرگذار نباشد و در نهایت به توسعه کشور بینجامد اما برای استان فارس بسیار حیاتی است، چرا که این استان تا کنون از این لحاظ لطمه‌های سنگینی خورده است.


وی، همچنین با اشاره به جنگ روانی که دشمن ایجاد کرده، بیان داشت: این مساله موجب شده تا بعضی از سرمایه‌گذاران وارد عرصه تولید نشوند و از بین بردن چنین فضایی بر عهده رسانه‌ها و طلبه‌هایی است که به عنوان مُبلغ به مناطق مختلف اعزام می شوند.


آیت‌الله دژکام در مورد برخی از گزارش های مربوط به فساد اقتصادی نیز گفت: این فساد در بعضی از امور قابل توجه است که باید به آن رسیدگی و حل شود.


**بانک‌ها در راس مشکلات مردم هستند


نماینده ولی فقیه در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: تحلیل نامه‌های ورودی به نهاد رهبری در فارس، بیانگر این است که بانک‌ها در راس مشکلات مردم هستند اما پرسش اینجاست که چرا در برخی پرونده‌ها اجرای حکم چندین سال طول می‌کشد و گاهی به سرعت حکم اجرا می شود.


 آیت‌الله دژکام با بیان اینکه برخی از بانک ها به تولید و اقتصاد کشور ضربه می زنند، بیان کرد: اگر بانک واحدهای تولیدی مصادره‌ شده را اداره می کرد، وضعیت فرق می‌کرد اما تعدادی از بانک‌ها چندین مرکز تولیدی را مصادره و کاملا تعطیل کرده‌اند و این در حالی است که حتی خود بانک از این کار هیچ سودی نمی‌برد.


امام جمعه شیراز با تاکید بر اینکه باید در استان فارس تدبیری برای اینگونه مسایل اندیشیده شود، گفت: برای اینکه هیچ واحد تولیدی تعطیل نشود، قضات می توانند نقش موثر و سازنده ای ایفا کنند.


آیت‌الله دژکام همچنین اظهار داشت: ۶۵درصد از تولیدکنندگان در بخش تولید، مالیات می پردازند و به همین سبب باید فضا را برای فعالیت های تولیدی آنها آسان کنیم.


وی اضافه کرد: با توجه به اینکه درآمد نفتی کاهش یافته است و بخشی از بودجه کشور از محل مالیات ها تامین می شود باید راه‌های اخذ مالیات از فعالان اقتصادی که از زیر بار پرداخت آن شانه خالی می‌کنند، بررسی شود و پس از اخذ مالیات از آنها، منابع مالی را با برنامه‌ریزی هزینه کنیم.


**حق مردم در برخی شهرک‌های صنعتی ضایع شده است


نماینده ولی فقیه در استان فارس در قسمت دیگری از مطالب خود، گفت: حق مردم در برخی شهرک‌های صنعتی ضایع شده است و اگر در تعاونی‌ها و شهرک‌های صنعتی تخلف مالی و سوء‌استفاده از امکانات بیت المال صورت گرفته باشد، قوه قضاییه باید به صورت جدی ورود کند.


آیت الله دژکام ادامه داد: شماری از شهرک‌های صنعتی کم و بیش به این موضوع مبتلا هستند از همین رو باید راه حلی یافت و دستگاه قضایی از این منظر باید خود را به روز کند.


امام جمعه شیراز تاکید کرد: اگر دستگاه قضایی محکم پای این مساله بایستد، می‌تواند در بسیاری موارد از فساد جلوگیری کند.


نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین به موضوع ضرورت یافتن راهکار برای معضلات اقتصادی در سطح ملی اشاره و  بیان کرد: برای مثال دادگاه‌های فارس در باب بدهکاران مهریه ۲ ماه زودتر از همه کشور و در زمان گرانی سکه مساله را بررسی کردند و برای آن راهکار ارایه دادند که به سایر نقاط کشور نیز ابلاغ شد.


‌وی ادامه داد: امروز از طرفی باید توان نظامی خود را افزایش دهیم و از سوی دیگر اگر می خواهیم حرف حق انقلاب اسلامی را به گوش جامعه بین الملل برسانیم، باید توان مالی و استقلال اقتصادی کشور را افزایش دهیم.


۹۸۸۵ /۶۱۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =