۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۹
کد خبرنگار: 981
کد خبر: 83328926
۰ نفر
 نشر معارف امام رضا(ع) هدف اصلی و زیارت وسیله است

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین با بیان اینکه شیعه بودن را مدیون امام رضا(ع) هستیم، گفت: نشر معارف آن حضرت هدف اصلی و زیارت وسیله است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی در دیدار مسئولین دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در این استان اظهار کرد: باید تلاش کنیم کلام نورانی علی بن موسی الرضا (ع) را به کسانی که نرسیده، برسانیم و فرهنگ حضرت را در جامعه تبیین کنیم.


وی با بیان اینکه زیارت و خدمت در حرم امام رضا (ع) وسیله است، خاطرنشان کرد: اگر پس از زیارت و خدمت در حرم امام رضا (ع) همان آدم قبل باشیم و تغییر و تحول پیدا نکنیم، به هدف نرسیده‌ایم و تنها وسیله را گرفته‌ایم.نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار داشت : آیت‌الله جوادی آملی می‌فرمودند اگر چه آرزوی دیدار امام زمان (عج) هم زیباست اما با وجود اینکه پیغمبر (ص) از امام زمان (عج) بالاتر بودند، بسیاری از آدم‌ها با اینکه هر پنج نوبت نماز را پشت سر ایشان می‌خواندند اما پس از آنکه رسول خدا امام علی (ع) را به امامت معرفی کردند، با پیغمبر (ص) مخالفت نمودند.


 ام جمعه قزوین افزود: این واقعه تاریخی نشان می‌دهد که صرف دیدن، رفتن، زیارت کردن و خادم شدن کافی نیست بلکه اینها وسیله‌ای برای رسیدن به اهداف والاتر است و باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که به آن اهداف برسیم.


وی اضافه کرد: عزیزانی که در مجموعه آستان قدس فعالیت می‌کنند باید به معنای واقعی خود را دانشجوی دانشگاه معارف علی بن موسی الرضا (ع) بدانند و تلاش کنند هر روز نسبت به قبل از معارف حضرت بیشتر بهره ببرند.


آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: همه فعالیت‌های شما وسیله‌ای است که مردم دریابند کسی به فکر آنهاست و شما از مأموران امام رضا (ع) برای خدمت به مردم هستید و تلاش کنیم آنها را به معدن نورانیتی که مد نظر ائمه اطهار (ع) است، وصل کنیم.نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه همه ما هدایت و شیعه بودن را مدیون حضرت علی بن موسی الرضا (ع) هستیم، گفت: امام رضا (ع) زمانی که به هجرت اجباری به شهر توس مجبور شدند، مسیری را طی کردند که مشاهده می‌کنیم آن منطقه همه شیعه و پیرو اهل بیت (ع) هستند.


وی اظهار داشت: پس از هجرت امام رضا(ع)، حضرت معصومه (س) نیز برای معرفی ولایت به ایران آمدند و خط جغرافیایی دیگری را در شهر قم بنا نهادند. حضور امام رضا (ع) در مشهد، حضرت فاطمه (س) در ساوه و قم و پس از ایشان هجرت احمدبن موسی و علاءالدین بن موسی از بحرین به فارس زمینه‌ساز تبدیل ایران به مرکز نشر مبانی اسلامی در جهان شد و این سه هجرت کشور ما را مرکز ولایت و امامت قرار داد.


6012
نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =