۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
کد خبرنگار: 794
کد خبر 83328914
۰ نفر
۵۰۰ میلیون تومان طلا به شیوه بیهوشی در پایتخت به سرقت رفت

تهران- ایرنا- رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت گفت: خدمتکاری که با بیهوش کردن صاحبکارش اقدام به سرقت طلاجات به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون تومان کرده بود دستگیر شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ مرتضی نثاری در این باره گفت: در دوازدهمین روز اردیبهشت ماه امسال، پرونده ای با موضوع «سرقت منزل به شیوه بیهوشی» از کلانتری ۱۰۲ پاسداران در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت که با رسیدگی به این پرونده مشخص شد که صاحبخانه زنی ۶۰ ساله است و به علت مسمومیت شدید بیهوش شده و در بیمارستان تحت درمان است.


وی عنوان داشت: فرزندان این زن پس از حضور در آگاهی تهران بزرگ، اظهار داشتند که چندین نوبت با تلفن مادرشان تماس گرفته اند اما وی پاسخگو نبوده این در حالی است که از مدتی قبل یک خدمتکار برای کمک به وی در خانه حضور دارد.


رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت افزود: کارآگاهان در بررسی های انجام شده دریافتند که هنگام انتقال صاحبخانه به بیمارستان مقادیری جواهرات و طلا به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان به سرقت رفته و در بررسی شواهد بعدی کارآگاهان به خدمتکار منزل که زنی ۴۰ ساله بود، مشکوک شده و دستگیری وی را در دستور کار قرار دادند.


نثاری، عنوان داشت: با توجه به شواهد دلایل و همچنین غیبت "مریم" از محل کارش، کارآگاهان اطمینان یافتند که سرقت طلاجات توسط وی انجام شده لذا در اولین مرحله با مراجعه به شرکت خدماتی که وی را معرفی کرده بود، اطلاع پیدا کردند که مریم چندین سال است هیچ گونه ارتباطی با شرکت ندارد و مال باخته پس از مدت کوتاهی، به شکل خصوصی و بدون اطلاع دادن موضوع به شرکت، او را به عنوان نیروی خدماتی استخدام و به کار گرفته است.


وی تصریح کرد: در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان با شناسایی محل سکونت مریم در شهرستان شهریار و اخذ نیابت قضائی متهم را دستگیر کردند که پس از انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، این متهم صراحتا به سرقت طلاجات مال باخته به شیوه بیهوشی اعتراف کرد و انگیزه این کار را بی پولی و بدهکاری بیان داشت.


نثاری، بیان داشت: از آنجا که متهم اموال مسروقه را به دو مالخر به قیمت ۷۰ میلیون تومان فروخته بود، کارآگاهان با شناسایی محل تردد دو خریدار اموال مسروقه، هر دو را در همان شهرستان شهریار دستگیر و آن ها نیز به جرایم خود اعتراف کردند، این در حالی است که ارزش اموال مسروقه بیش از ۵۰۰ میلیون تومان است.


 نثاری خاطرنشان کرد: در حال حاضر متهم اصلی پرونده و همچنین دو خریدار اموال مسروقه با قرار قانونی صادره از سوی دستگاه قضائی، برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر طلاجات مسروقه در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.


تهرام/۸۱۳۸//۶۱۳۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =