۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۱
کد خبرنگار: 1026
کد خبر: 83328828
۱ نفر
شنا در دریای مازندران تا پایان هفته جاری ممنوع شد

ساری - ایرنا - رئیس ستاد کاهش غریق سواحل مازندران گفت: به علت در پیش بودن شهادت حضرت علی (ع) و اخطار هواشناسی مبنی بر مواج بودن دریا، شنا در سواحل دریای خزر تا پایان هفته جاری ممنوع است.

نقی کریمیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از مسافرانی که قصد ساحل گردی در برنامه سفر خود برای تعطیلات هفته جاری به شمال کشور دارند، خواست برای سلامت خودشان از شنا در دریای خزر خودداری کنند.

به گفته وی، در مدت ممنوعیت شنا در ساحل خزر در مازندران، پرچم سیاه در مناطق 60 گانه که طرح دریا از اول خردادماه در آن اجرا شد، بر افراشته می شود.

وی اضافه کرد: به منظور جلوگیری از شنا و کاهش تلفات انسانی تمام حدود 700 نجاتگر موظف به حضور در ساحل در زمان طرح شدند.

بر اساس اخطار هواشناسی مازندران، از فردا دوشنبه جریان ناپایدار جوی این خطه شمال کشور را فرا می گیرد و ضمن بارش رگباری باران و وزش باد 40 تا 60 کیلومتری، دمای هوا نیز بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت و این جریان ناپایدار تا روز پنجشنبه 9 خردادماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

طرح دریا از اول خردادماه سال جاری در 60 نقطه از 338 کیلومتری ساحل خزر در این استان شروع شد و حدود 700 نیروی نجاتگر برای اجرای طرح به کار گرفته شدند.

براساس گزارش ستاد کاهش غریق در مدت کمتر از یک هفته ای از شروع طرح دریا در مازندران 10 نفر از شناگران با کمک نجاتگران از غرق شدن و مرگ حتمی نجات یافتند.

در سال گذشته حدود 70 نفر در ساحل خزر در مازندران به دلیل نابلدی شنا و شنا در مناطق حادثه خیز دریا که در ساحل خزر در این استان 370 نقطه اعلام شده، جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه در سال 96 حدود 23درصد کاهش یافت.

/1899/6982


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =