بانک ها در پرداخت تسهیلات به مناطق سیل زده وحدت رویه داشته باشند

تهران- ایرنا- دبیر کمیته کمیته برآورد، تعیین خسارت و تخصیص منابع قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده در نشستی با نمایندگان بانک های کشور بر وحدت رویه بانک ها در پرداخت تسهیلات به مناطق سیل زده تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، نشست کمیته برآورد، تعیین خسارت و تخصیص منابع قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده امروز- یکشنبه- با نمایندگان بانک های کشور به منظور ایجاد وحدت رویه در پرداخت تسهیلات بانکی به مناطق سیل زده و با حضور «جواد ناصریان» دبیر کمیته و «اسماعیل نجار» جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده برگزار شد.

*بررسی تعیین تکلیف ۵هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به مناطق سیل زده

دبیر کمیته برآورد، تعیین خسارت و تخصیص منابع قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده در این نشست اظهار داشت: هفته گذشته در جلسه ای با بانک ها درخصوص تعیین تکلیف نحوه پرداخت ۵هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اختصاص یافته از سوی دولت به مناطق سیل زده بررسی شد.

ناصریان افزود: با توجه به لزوم هماهنگی بیشتر، نمایندگان جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن نیز در این نشست حضور یافتند تا با هم اندیشی موانع پیش روی بانک ها برای پرداخت تسهیلات مرتفع شود.

** تاکید بر پرداخت هر چه سریع تر تسهیلات و کمک های بلاعوض به مردم سیل زده

وی ضمن تاکید بر اینکه هرچه سریعتر باید تسهیلات و کمک های بلاعوض به مردم سیل زده پرداخت شود، ادامه داد: در این نشست مسائل و مشکلات بانک ها مطرح و ابهامات موجود در نحوه پرداخت تسهیلات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دبیر کمیته برآورد، تعیین خسارت و تخصیص منابع قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده تصریح کرد: باید بانک ها با کمک بانک مرکزی وحدت رویه ای در پرداخت تسهیلات داشته باشند تا مردم سیل زده به آسانی بتوانند تسهیلات را دریافت کنند و بازسازی منازل مسکونی آسیب دیده هرچه سریعتر به پایان برسد.

**ابلاغیه واحد برای پرداخت تسهیلات به مناطق سیل زده به بانک ها ارسال می شود

گفتنی است؛ در این نشست مقرر شد تا بانک مرکزی درخصوص سه موضوع ضمانت، نوع عقد قرارداد و کارمزد بانک ها ابلاغیه واحدی به بانک های کشور ارسال کند و تمامی بانک ها براساس رویه واحد نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام کنند.

سیام *۳۰۶۱**۹۱۲۱

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =