۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۱
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 83328815
۰ نفر
موانع سرمایه گذاری البرز برداشته شد

کرج – ایرنا- استاندارالبرز با بیان اینکه موانع سرمایه گذاری این استان برداشته شده گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان می توانند دراین استان فعالیت داشته و برای رونق تولید تلاش کنند

به گزارش ایرنا، عزیزاله شهبازی روز یکشنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس  جمهوری رئیس جمهوری در کرج برگزار شد، افزود:  استارت آپ ها، صنعت،   کشاورزی و گردشگری از ظرفیت های مهم البرز برای اشتغالزایی به شمارمی روند.


وی ادامه داد: البرز دارای سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی با ۱۵۰ برند  قابل توجه در حوزه تولید و اقتصاد  است که در حوزه دارو و صنایع غذایی به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته است.


شهبازی گفت: استفاده از فناوری جدید همت و همراهی همیشگی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری را می طلبد که این ظرفیت های دانش بنیان مبنای اصلی اقتصاد مقاومتی است.


وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی درون زا و برون نگر است که باید ازظرفیت پارک علم و فناوری بهره هرچه بیشتر را دراین زمینه برد.


استاندارالبرز خاطرنشان کرد: صنایع مهم تولیدی را درالبرز شاهد هستیم که با برگزاری نشست های صادرات غیرنفتی و گفت و گوی بخش خصوصی و دولت تلاش می شود تا از ظرفیت های این بخش هرچه بیشتر بهره لازم برده شود.


شهبازی افزود: رتبه اول کشور در تخصیص اعتبار و جذب واحدهای تولیدی برای جلوگیری از رکود آنها را داریم و در تولید دارو نیز به رتبه برتر رسیده ایم.


استاندارالبرز یادآورشد: با کاهش نرخ بیکاری ۲.۲ درصدی درالبرز انتظارمی رود فعالیت های گسترده تری برای حوزه اشتغال و رونق تولید صورت گیرد.


وی ادامه داد:  سرمایه گذاری داخلی البرز حدود ۷ هزار میلیارد ریال بوده و ۲۰۲ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی دراین استان داشته ایم.


شهبازی خاطرنشان کرد:   ۳۲۵ مصوبه درستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی درسال گذشته بوده که  ۲۷۱ مورد اقدام و ۵۴ مورد در دست اقدام است.


استاندارالبرز افزود: رتبه اول تسهیلات رونق تولید و رتبه دوم در تسهیلات بازسازی شده، رتبه اول  تولید سموم گیاهی موفقیت های چشمگیری است که دراین استان به منصه ظهور رسیده است.


وی اظهار داشت: محصول های تک قطب دارویی کشور، ۳۰۰ واحد را در البرز به خود اختصاص داده است و شرکت دارویی برکت از ظرفیت های مهم دراین زمینه به شمارمی آید.


شهبازی گفت: پروژه های اقتصاد مقاومتی با اولویت بندی مدنظر قرار گرفته و دنبال می شود که تامین سوخت ازسوی دستگاه های اجرایی متولی مدنظر قرار گرفته است.


وی با بیان اینکه  بیمارستان ثارالله  البرز  به بخش خصوصی واگذار می‌شود، افزود: این بیمارستان به مدت ۱۰ سال در اختیار یک شرکت قرار می گیرد  و روال اداری آن در حال انجام است.


استاندارالبرز با بیان اینکه اشتهارد پایلوت طرح اقتصاد مقاومتی در استان البرز به کشور معرفی شده گفت: سرمایه گذاران داخلی و خارجی در استان البرز مورد حمایت قرار می گیرند.


۸۰۲۹/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =