۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۱
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83328806
۰ نفر
بیماری اوریون دوباره در انگلیس شایع شد

لندن – ایرنا – اداره بهداشت عمومی انگلیس از شیوع چشم گیر بیماری اوریون در این کشور خبر داد و اعلام کرد که در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی 77 درصد کل آمار سال گذشته به این بیماری مبتلا شده‌اند.

براساس گزارش منتشرشده، در ماه‌های ژانویه تا مارس گذشته 795 مورد به بیماری اوریون مبتلا شده و این در حالی است که در طول سال گذشته یک هزار و 31 نفر به این بیماری مبتلا شده بودند.


گزارش‌ها حاکی است که این بیماری بیشتر در میان دانشجویان انگلیس شیوع پیداکرده است. بیشترین موارد در دانشگاه‌های ناتینگهام ترنت و ناتینگهام در ابتدای سال جاری مشاهده و موارد مشابهی هم در مناطق ولز و ایرلند شمالی گزارش‌ شده است.


اوریون، یک بیماری ویروسی و واگیردار است که علائم ظاهری آن التهاب غده بناگوشی می‌باشد، ولی ممکن است ویروس آن به غده‌های دیگر هم گسترش یابد. همچنین سردرد، تب، تورم غدد لنفاوی، و آب ریزش بینی و چشم از دیگر علائم این بیماری می باشد.


اداره بهداشت عمومی انگلیس همچنین از شیوع سرخک در لندن، شمال غرب و شرق انگلیس خبر داده و اعلام کرده است که تنها در سه‌ماهه اول سال جاری 231 مورد به این بیماری مبتلا شده‌اند.


گزارش‌ها حاکی است که این بیماری بیشتر در مناطقی شیوع پیداکرده که آمار دریافت واکسن سه‌گانه سرخک-اوریون-دیفتری پایین است.مقامات بهداشت انگلیس از عموم مردم خواسته تا این واکسن را دریافت کرده چراکه حتی باقی ماندن یک نفر هم زیاد توصیف‌ شده است.


واکسن سه‌گانه سرخک-اوریون-دیفتری اولین بار در سال 1988میلادی در انگلیس ارائه شد. پیش از آن از هر 10 نفر هشت نفر به بیماری اوریون مبتلا بوده که بیشتر آن‌ها کودکان در سنین مدرسه بوده‌اند. همچنین آمار مرگ‌ ومیر در اثر ابتلا به این بیماری 5 نفر در سال بود که این افراد در اثر ورم مغز جان خود را از دست می‌دادند.


پس از ارائه واکسن سرخک-اوریون-دیفتری، شیوع این بیماری کاهش یافت تا سال 2005 که گزارش شد بالغ‌بر 43 هزار نفر در انگلیس و ولز دوباره به این بیماری مبتلا شده‌اند.


بر اساس توصیه سازمان بهداشت و درمان انگلیس کودکان در دو نوبت 12 ماهگی و 3 سالگی باید این واکسن را دریافت کنند تا 95 درصد در برابر بیماری اوریون مقاوم شوند. همچنین به افرادی که به این بیماری مبتلا می‌شوند توصیه‌ شده تا دست‌کم 5 روز از ظاهر شدن در مکان‌های عمومی خودداری کنند.


اروپام **هـ ن**2040

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =