فرماندار تالش: شبکه توزیع آب روستاها نیازمند بازسازی و اصلاح است

آستارا - ایرنا - فرماندار تالش با بیان این که 63 روستای بخش مرکزی این شهرستان با کمبود آب مواجه است گفت: شبکه توزیع آب شرب روستاها به بازسازی و اصلاح نیاز دارد .

به گزارش خبرنگار ایرنا،  سید عیسی مهدوی روز یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات آب شرب روستاها در فرمانداری تالش اظهار داشت: بخش عمده ای از مشکلات آب روستایی در روستاها و مناطق ریک، نصور محله، چلونصر، تره طول گیلان و دیزگاه است و شبکه توزیع باید اصلاح شود.


وی با اشاره به این که  متاسفانه همه ساله به علت ضعف و نارسایی شبکه توزیع،  بخش زیادی از بودجه دهیاری ها صرف تعمیر و ترمیم آن می شود از دهیاران و بخشداران خواست برای تسریع  خدمات و اجرای مصوبات بخش آب شرب، با جدیت اقدام و همکاری کنند.


مدیر شرکت آب وفاضلاب روستایی تالش هم در این نشست گفت: آب روستایی این شهرستان دارای یکهزار و 165 کیلومتر شبکه و 225 کیلومتر خط انتقال و 30 هزار مشترک است.


علی جعفری،  بدهی 25 هزار و 980 مشترک مسکونی به شرکت آب و فاضلاب روستایی را 13 میلیارد و 400 میلیون ریال و بدهی مشترکان تجاری را پنج هزار و 30 میلیون ریال اعلام  و همکاری دهیاری ها و بخشداری ها را در وصول مطالبات درخواست کرد.


وی ادامه داد: عمق مشکلات آب روستاهای تالش بیش از این هاست و رفع همه آنها در زمان کوتاه مقدور نیست و با تمام توان برای اصلاح شبکه و رفع مشکلات تلاش می کنیم.


شهرستان تالش با 200 هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در 110 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.


7106 / 7124 /6030

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =