۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۴
کد خبرنگار: 1024
کد خبر: 83328709
۰ نفر
نمایشگاه خوشنویسی کاتبان وحی در زرندیه گشایش یافت

ساوه - ایرنا - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه گفت: نمایشگاه آثار هنرمندان خوشنویس شهرستان های ساوه و زرندیه با عنوان «کاتبان وحی» روز یکشنبه دایر و آثار فاخر در این راستا به معرض دید علاقه مندان گذاشته شد.

«احمد جوانمرد» روز یکشنبه در حاشیه گشایش این نمایشگاه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: آثار 30  هنرمند خوشنویس ساوه و زرندیه در کتابت و  نگارش آیات الهی و کلام وحی زینت بخش این نمایشگاه است.


وی  ایجاد مودت و همدلی میان هنرمندان، ارج نهادن به مقام شامخ شهیدان به خصوص شهدای آزاد سازی خرمشهر و انتقال مفاهیم و ارزش های دینی و ملی به نسل های بعدی با زبان هنر از اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد.


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه خاطرنشان کرد: نمایشگاه  «غریب کوفه» نیز که متشکل از 30 اثر  نقاشی یکی از بانوان هنرمند زرندیه با موضوع ایام شهادت حضرت علی (ع) و آزادسازی خرمشهر است برای بازدید عموم دایر شده است.


جوانمرد گفت: این نمایشگاه در محل نگارخانه فرهنگی و هنری شهر مامونیه از امروز تا یک هفته آینده پذیرای علاقه مندان است.


وی توضیح داد: آثار «معصومه موصولی» با موضوع اسماء الحسنی به خصوص نام مبارک حضرت علی (ع) در زمان یاد شده و در نوبت های صبح و عصر برای اقشار مختلف مردم قابل بازدید است.


در آیین گشایش این نمایشگاه ها امام جمعه، فرماندار، فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی و جمعی از مسئولان و مردم حضور داشتند.


شهرستان زرندیه با 64 هزار نفر جنمعیت از مراکز عمده صنعتی استان مرکزی و همچنین یکی از قطب های تولید پسته در کشور است.


/6013/6539