نماینده ولی فقیه در کردستان: هزینه ایستادگی کمتر از تسلیم شدن است

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: اگر چه ایستادگی هزینه دارد اما هزینه آن کمتر از تسلیم شدن است و در شرایط کنونی صرفه‌جویی و توجه به تولیدات داخلی و عدم استفاده از کالای خارجی برای مقابله با تحریم دشمن امر مهمی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز یکشنبه در شورای فرهنگ عمومی استان کردستان اظهار داشت: تشکیل کارگروه هایی برای رونق تولید چه بواسطه سرمایه‌گذاری و چه با انجام کار فرهنگی امری لازم است و باید مورد توجه قرار گیرد.


وی با اشاره به اهمیت پرداختن به شعار سال با عنوان رونق تولید یادآور شد: شورای فرهنگ عمومی استان امسال چند جلسه را به این مهم اختصاص داده چرا که تولید در ایجاد اشتعال و بهبود وضعیت اقتصادی و حل تورم و مشکل نقدینگی موثر است و باید رونق پیدا کند.


آیت ‌الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه سیاسیون، ائمه جمعه و جماعات،  اقتصاددانان، صدا و سیما و رسانه ها باید به مقوله رونق تولید بیشتر بپردازند، اضافه کرد: شورای فرهنگ عمومی نیز باید به این مهم توجه کند تا به عنوان یک گفتمان اجتماعی در جامعه مطرح شود.


وی با بیان اینکه هدف دشمن، استکبار و گروه های ضد انقلاب دست و پا زدن ایرانیان در مشکلات است، افزود: مشکلات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشور ناشی از توطئه دشمنان است و اکنون نیز از فضای مجازی برای توطئه ‌افکنی استفاده می‌ کنند.


رئیس شورای فرهنگ عمومی استان کردستان گفت: چه بخواهیم چه نخواهیم وارد جنگ با دشمنان شده‌ایم که یا باید تسلیم شویم و عزت مان را نابود کنیم یا مقابله کرده و عزتمندانه ایستادگی کنیم.


آیت الله حسینی شاهرودی در بخش دیگری با اشاره به اینکه اقامه نماز واجب عینی برای تک تک افراد جامعه است، گفت: ترویج فرهنگ نماز و حاکم کردن آن در جامعه وظیفه مردم و مسوولان در کنار هم است و همه باید برای گسترش آن گام بردارند.


رئیس شورای فرهنگ عمومی استان کردستان یادآور شد: در صورت ترویج فرهنگ نماز در جامعه بسیاری از مسایل و مشکلات برطرف می‌شود و جامعه به سمت رشد و توسعه هدایت خواهد شد.


وی همچنین به طرز تفکر جوانان در خصوص اشتغال اشاره کرد و افزود: عده‌ای تصور می‌کنند کار فقط به استخدام در مراکز دولتی تلقی می‌شود در حالیکه با ایجاد اشتغال در بخش خصوصی و کارآفرینی می‌ توان موفق‌ تر عمل کرد.


نماینده ولی فقیه در کردستان خواستار تغییر ریل فرهنگی استان شد و اضافه کرد: باید به صورت تخصصی روی مسایل حوزه رونق تولید برنامه ‌ریزی انجام گیرد تا شاهد تحقق اهداف آن باشیم.


 سرپرست ستاد اقامه نماز کردستان نیز در این جلسه گفت: باید کارگروهی با حضور دستگاه های مرتبط برای تجهیز و تعمیر نمازخانه‌های بین راهی تشکیل و نیازسنجی لازم برای احداث نمازخانه جدید در مکان‌های مورد نیاز تشکیل شود.


اکبر عظیمی اظهار داشت: توجه به اقامه نماز جزو وظایف اصلی مسئولان در نظام اسلامی است و در سیره و روش پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) اولین چیزی که مورد توجه بوده، اقامه نماز به عنوان سرلوحه ایمان است.


وی نمازخانه‌های بین راهی، مراکز توزیع سوخت و نمازخانه‌های مجتمع‌های فرهنگی میراث فرهنگی را نیازمند تجهیز امکانات دانست و افزود: پیشنهاد می‌شود کارگروهی با حضور دستگاه های مرتبط برای تحهیز و تعمیر نمازخانه‌های بین راهی تشکیل و نیازسنجی لازم برای احداث نمازخانه جدید در مکان‌های مورد نیاز تشکیل شود.


امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان سقز نیز در این نشست با تاکید بر اهمیت دشمن شناسی گفت: دشمن شناسی از وظایف دینی مسلمانان است و این حقیقتی است که واجب است هر مسلمانی به آن واقف باشد.


ماموستا عبدالرحمن حسین زاده توصیه به نماز، حجاب و زکات، حج و سایر مسایل دینی را از اولویت های جوامع اسلامی برشمرد و افزود: در کنار این مسایل لازم است دشمنان اسلام را نیز بشناسیم، برای مقابله با توطئه های آنها هوشیار باشیم و جامعه را نیز نسبت به دسیسه های دشمنان آگاه کنیم.


فرماندار سقز نیز در این نشست بسیاری از آسیب های اجتماعی را ناشی از عدم کنترل فضای مجازی دانست و گفت: گستردگی و وسعت این کنترل آن را با مشکلاتی مواجه کرده است.


کامیل کریمیان با اشاره به نامگذاری استان کردستان با عنوان سرزمین فرهنگ و هنر از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: وظیفه ما در شورای فرهنگ عمومی پرداختن به این مساله با چشم انداز بلند مدت رونق تولید است.


وی با تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ تولید در اضافه کرد: از طریق آموزش، تمرین و تذکر می توان فرهنگ تولید را در جامعه بسترسازی کرد.


6108/9102

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =