وزش باد شدید و رگبار باران در بعضی نقاط گیلان طی امشب

رشت - ایرنا - سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان پیش بینی کرد که طی ساعت های بعدازظهر و امشب، در بعضی نقاط استان شاهد رگبار باران و وزش باد گاهی شدید خواهیم بود.

مازیار غلامی عصر یکشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار توده هوای کم فشار در منطقه است که بر این اساس طی امروز، ضمن استقرار جریانات جنوبی (گرم) ، با شکل گیری جریانات ناپایدار بویژه طی ساعت های بعدازظهر و شب ، در بعضی نقاط رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد (گاهی شدید) پیش بینی می شود.


وی ادامه داد: از فردا با نفوذ توده هوای خنک و شمالی شدن جریانات، روند کاهش دما و به تناوب رگبار باران ، وزش باد و احتمال رعد و برق تا روز چهارشنبه مورد انتظار است. 


غلامی آسمان امروز را کمی تا نیمه ابری، وزش باد (گاهی شدید) ، طی عصر و شب افزایش ابر، بعضی نقاط رگبار باران و رعدوبرق عنوان و برای فردا (دوشنبه) نیز آسمان استان را قسمنی ابری تا ابری ، کاهش دما ، وزش باد (گاهی شدید) ، بعضی نقاط رگبار باران و احتمال رعد و برق پیش بینی کرد.
وی بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته را با ۳۹ درجه مربوط به منجیل و کمینه دمای فردا در استان را با ۱۵ درجه مربوط به، ماسوله و دیلمان ذکر کرد.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیشینه امروز دمای رشت را ۳۰ درجه و کمینه دمای فردای مرکز استان را ۱۹ درجه عنوان کرد.


۷۲۹۶/۲۰۰۷/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =