نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان: رسانه باید زبان گویای مشکلات مردم و خدمات نظام باشد

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: رسانه باید هم زبان گویای مردم باشد و هم خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای جامعه به زیبایی تبیین و تشریح کند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین مصطفی محامی روز یکشنبه در دیدار رئیس و خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان با وی در دفتر نهاد نمایندگی مقانم معظم رهبری در امور اهل سنت استان با تسلیت ایام سوگواری شهادت امیرمومنان حضرت علی (ع) و تاکید بر بهره گیری از برکات و فیوضات ماه مبارک رمضان اظهار داشت: اصحاب رسانه می توانند با انعکاس صحیح واقعیت ها با قلم درست و بیان مناسب، راهگشای مشکلات مردم باشند.


امام جمعه زاهدان افزود: فرهنگ سازی در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی از دیگر وظایف و رسالت های اصحاب رسانه است.


نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ادامه داد:  اصحاب قلم و اندیشه می توانند با تبیین خدمات نظام، مردم را نسبت به مسائل روز، واقعیت ها و خدمات مسئولان آگاه کنند.


حجت الاسلام والمسلمین محامی با اشاره به اهمیت خبر گفت: اخبار در فضای عمومی و ذهنی جامعه نقش بسیار مهمی دارد به طوری که با انتشار یک خبر می توان زمینه ساز یک حرکت بزرگ شد.


نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان بیان کرد: خبرنگاران باید بسیار دقت باشند که  انعکاس خبر اشتباه زمینه را برای برداشت ناصحیح و اقدامات نامناسب فراهم می کند.


امام جمعه زاهدان حرفه خبرنگاری را بسیار حساس و ارزشمند توصیف کرد و اظهار داشت: خبرنگاران نقش مهمی درپیشرفت جامعه و رفع مشکلات برعهده دارند و پل ارتباطی بسیار خوبی میان مردم و مسئولان هستند.


نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: رسانه ها با انتقاد سازنده نه تخریب کننده می توانند از یک طرف جامعه را به سمت آرامش سوق دهند و از سوی دیگر یار و یاور مسئولان در پیشرفت و توسعه کشور باشند.


حجت الاسلام والمسلمین محامی حمایت نمایندگی ولی فقیه در استان از رسانه های صادق، واقع گرا و وحدت آفرین بویژه خبرگزاری جمهوری اسلامی را اعلام کرد و گفت: دشمنان نظام اسلامی همواره در تلاش برای ایجاد اختلاف میان مردم و ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی بویژه از طریق استانهای مرزی و حساس چون سیستان و بلوچستان هستند به همین سبب ضرورت دارد رسانه های ارتباط جمعی با هوشیاری و فراست لازم در راستای گسترش وحدت و آگاه سازی جامعه از اهداف و نیات شوم دشمنان و بدخواهان نظام حرکت کنند.


رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار گزارشی از فعالیتهای گسترده ایرنا در این استان بویژه در زمینه تعمیق و گسترش وحدت، انعکاس ظرفیت ها و توانمندی های استان و تشریح مسائل و مشکلات مردم و خدمات نظام اسلامی ارائه کرد.


7316 **6081


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =