خرم آباد – ایرنا – فرماندار الیگودرز گفت: قطع درختان جنگلی بلوط در منطقه ماهرو این شهرستان رایج شده و ایk در حالیست که نزدیکترین ایستگاه انتظامی، 70 کیلومتر با این منطقه فاصله دارد.

به گزارش ایرنا، حمید کشکولی روز یکشنبه در جلسه ستاد کنترل و اطفا حریق در محل استانداری افزود: مناطع طبیعی و آبخیزداری الیگودرز چهار نفر نیرو دارد که با توجه به اینکه این شهرستان دارای بیشترین سطح جنگل و مرتع استان است، این تعداد به هیچ وجه کافی نیست.


وی ادامه داد: با توجه به وقوع سیل، بسیاری از جاده های بین مزارع شهرستان از بین رفته و چنانچه آتش سوزی رخ دهد با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.


فرماندار خرم آباد نیز گفت: آتش سوزی ها از 28 مورد در سال گذشته تا کنون به پنج مورد کاهش یافته است.


اسد عبداللهی افزود: 75 منطقه خاص و مستعد آتش سوزی در خرم آباد شناسایی شده و در منطقه راه اهن نیز از محدوده بیشه تا چم سنگر، بیشترین اتش سوزی ها رخ می دهد.


وی تصریح کرد: احداث اتش بر در 14 منطقه خرم آباد در دست اقدام است و با 31 دهیار برای اطلاع رسانی به هنگام و کمک در اطفای حریق قرارداد منعقد شده است.


وی ادامه داد: از هر 10 عدد ته سیگار 30 درصد مستعد بروز آتش سوزی است که از راهداری انتظار می رود در این راستا نسبت به پاکسازی حاشیه راهها اقدام کند.


وسعت جنگل و مراتع الیگودرز به ترتیب 280 و 145 هزار هکتار است که سهم این شهرستان از سایر نفقاط استان بیشتر می باشد.


حدود 2 میلیون و 100 هزار هکتار جنگل و مرتع در لرستان وجود دارد و 43 درصد مساحت استان جنگل، 32 درصد مرتع و 25 درصد زمین های زراعی است.


این استان از نظر پوشش گیاهی رتبه دوم کشور و در ناحیه زاگرس جایگاه نخست را دارد.


7269/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =