فرماندار مراغه: مشارکت روستاییان موجب اجرای سریع طرح های عمرانی می شود

مراغه - ایرنا - فرماندار مراغه با تاکید بر لزوم توسعه متوازن زیرساخت ها در مناطق روستایی گفت: مشارکت های مردمی موجب تهسیل و تسریع در اجرای طرح های عمران روستایی است.به گزارش ایرنا، حمید شکری روز یکشنبه در مراسم کلنگ زنی نمازخانه گلشن زهرای روستای کرمجوان مراغه افزود: خودیاری و مشارکت های مردمی در مناطق روستایی می تواند در اجرای هرچه بهتر و مناسب تر طرح های نیمه تمام عمرانی موثر باشد.
وی ادامه داد: برای این منظور، اجرای طرح های جدید و نیمه تمام در روستاهایی که مشارکت مردمی و خودیاری در آنها نمود بیشتری دارد، در اولویت قرار دارد.
شکری اضافه کرد: ساماندهی معابر روستایی به عنوان یکی از رویکردهای دولت تدبیر و امید در روستاهای بخش مرکزی و سراجوی این شهرستان توسط دهیاری ها و با نظارت بخشداری ها در حال انجام است.
وی گفت: روستای کرمجوان به عنوان یکی از روستاهای بزرگ در منطقه شرق مراغه از ظرفیت های بسیاری در زمینه گردشگری و کشاورزی برخوردار بوده و با اجرای طرح های عمرانی توسعه بیش از پیش خواهد یافت.
وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی احداث نمازخانه گلشن زهرای روستای کرمجوان گفت: این طرح با زیربنای ۵۵۰ مترمربع و ۲۰۰ میلوین تومان هزینه با مشارکت اهالی و خیران این روستا اجرا می شود.
شکری اضافه کرد: همچنین غسالخانه این روستا نیز با مشارکت اهالی و دهیاری این روستا به زودی احداث می شود.
مراغه از دو بخش مرکزی و سراجو تشکیل شده و دارای ۱۷۳ روستا شامل ۷۴ روستا در بخش مرکزی و ۹۹ روستا در بخش سراجو است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۳ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

۳۰۷۷/۷۴۸۷/518