هواشناسی خراسان شمالی نسبت به سیلابی شدن مسیل ها هشدار داد

بجنورد- ایرنا- رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی از فعالیت سامانه جدید بارشی در استان خبر داد و نسبت به سیلابی شدن مسیل ها در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هشدار داد.

مهری هاشمی دوین روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جوی ناپایدار از امروز بعدازظهر تا آخر هفته در استان حاکم خواهد شد و امروز بتدریج از بعدازظهر وزش باد، افزایش ابر و در پاره ای نقاط رگبار باران و رعدوبرق، بویژه در شمال شرق و مرکز استان پیش بینی شده است.


وی افزود: فردا از اواسط روز، مردم استان بتدریج شاهد وزش باد، گاهی باد بسیار شدید، افزایش ابر خواهند بود و بعدازظهر تا شب دوشنبه رگبار باران و رعدوبرق و در نقاط مستعد احتمال بارش تگرگ پیش بینی شده است.


وی خاطرنشان کرد: از روز سه شنبه هم با ورود سامانه بارشی، وزش باد، در پاره ای نقاط باد شدید، افزایش ابر و رگبار باران و رعدوبرق و مه پیش بینی شده است و از اواسط روز چهارشنبه تا اواخر وقت پنجشنبه، وزش باد، گاهی باد شدید، رگبار باران و رعدوبرق و در پاره ای نقاط بارش تگرگ و مه در استان پیش بینی می شود.


هاشمی دوین اظهار داشت: شدت بارش ها در روز سه شنبه و چهارشنبه، در ساعات بعدازظهر و شب خواهد بود و بارندگی ها بیشتر در شمال، مرکز و شرق استان پیش بینی شده و بر این اساس، آبگرفتگی معابر و وقوع سیلاب محتمل است.


وی گفت: از مردم انتظار می رود از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند.


رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: برای امروز افزایش دما پیش بینی شده و مردم استان از روز سه شنبه تا پنج شنبه کاهش محسوس ۱۰ الی ۱۲ درجه ای دمای هوا را تجربه خواهند کرد.


استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.


7185/ 6042 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =