برون‌سپاری خدمات انتظامی در دستور کار پلیس قرار دارد

تهران- ایرنا- رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: به منظور کاهش هزینه های مادی و معنوی مردم و افزایش توان خدمت رسانی کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی و آسان سازی بازخوردگیری، برون‌سپاری خدمات انتظامی در دستور کار پلیس قرار دارد و مطالعات لازم برای تحقق این مهم در دست انجام است .

به گزارش پلیس، سردار محمد شرفی روز یکشنبه در جلسه اندیشه ورزی برون سپاری خدمات انتظامی پلیس گفت: رسالت اصلی پلیس خدمت صادقانه و دلسوزانه با حفظ کرامت شهروندان در راستای تامین نظم و آرامش است.


رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به لزوم اجرای هرچه بهتر قانون در کلانتری ها و پاسگاه ها گفت: قانون، فصل الخطاب نیروی انتظامی و پایبندی به اجرای آن در کلانتری ها و پاسگاه ها از اولویت های پلیس پیشگیری ناجا است.


وی افزود: شورای عالی تحول کلانتری ها و پاسگاه های نیروی انتظامی رعایت حقوق شهروندی در کلانتری ها و پاسگاه ها و حقوق متهمان را باور دارد و برای تحقق آن از همه ظرفیت ها خصوصا فناوری های نوین استفاده می کند.


سردار شرفی با اشاره به راه اندازی سامانه الکترونیکی رخدادهای انتظامی در کلانتری ها و پاسگاه ها عنوان کرد: پلیس پیشگیری در راستای نظارت بر رعایت حقوق شهروندی در کلانتری ها و ماموریت های انتظامی اقدام به راه اندازی و تجهیز سامانه الکترونیکی رخدادهای انتظامی در کلانتری ها کرده است.


رئیس پلیس پیشگیری ناجا افزود: همچنین برای کاهش هزینه های مادی و معنوی مردم و سازمان و افزایش توان خدمت رسانی کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی و آسان سازی بازخوردگیری در صدد برون سپاری بخشی از خدمات انتظامی هستیم.


وی اظهار داشت: با توجه به تجارب موفق دفاتر پلیس به علاوه 10 و موسسات خدماتی مراقبتی که توانسته اند در کسب رضایت مردم دستاورد های خوبی کسب کنند برون سپاری خدمات انتظامی در دستور کار پلیس قرار دارد و مطالعات لازم برای تحقق این مهم در دست انجام است .


سردار شرفی یادآور شد: ماموریت اصلی شورای عالی تحول کلانتری ها و پاسگاه های نیروی انتظامی ایجاد تغییر و تحول محسوس و ملموس در حوزه کلانتری ها و پاسگاه‌ها با بهره مندی از زیر ساخت های مناسب فناوری های نوین برای هوشمند سازی این رده هاست و موفقیت در این زمینه نیازمند نگاه ویژه مسئولان برای تامین نیروی انسانی مجرب و ملزومات پلیس است.


این مقام انتظامی تصریح کرد: پلیس پیشگیری بزرگترین رده تخصصی در میان سایر رده های نیروی انتظامی است و عمده فعالیت این نیرو و بازتاب رفتاری این مجموعه بزرگ در عملکرد کارکنان حوزه پیشگیری خلاصه می شود که می طلبد دستگاه های سیاستگذار با همتی مضاعف در راستای تقویت آن برآمده و با تخصیص امکانات گامی موثر در جهت تامین نیازها برداشته شود.


اجتمام*9294*1834

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =