۱۷۶ نیروی امریه پارسال  جذب پایگاه های آتش نشانی روستایی شدند

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: در سال گذشته ۱۷۶ نیروی امریه در پایگاه های آتش نشانی روستایی جذب و به کارگیری شدند.
به گزارش روز یکشنبه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، اشکان جعفرکریمی افزود: این شمار نیروی امریه در سال ۹۷ بر اساس مجوز صادر شده توسط مقام معظم رهبری به عنوان فرماندهی کل قوای نیروهای مسلح جذب و در چارچوب ضوابط و شیوه‌نامه های ابلاغی و جدول شرایط احراز، در پایگاه‌های آتش نشانی روستایی به کارگیری شدند.

وی گفت: با توجه به مشاغل مورد نیاز پایگاه های آتش نشانی، نیروهای امریه از مقاطع و مدارک مختلف تحصیلی جذب می شوند به طوری که در سال ۹۷ از مقطع زیردیپلم  ۱۱ نفر، دیپلم ۶۶ نفر، فوق دیپلم ۵۳ نفر و لیسانس ۴۶ نفر در رشته های تحصیلی مورد نیاز پایگاه‌ها نیروی امریه جذب شده است.


جعفرکریمی در خصوص نحوه پراکنش نیروهای جذب شده در سطح کشور نیز تصریح کرد: در سال ۹۷ بیشترین شمار جذب نیروی امریه در استان های هرمزگان، قزوین، اصفهان و بوشهر انجام شد، به طوری که در استان هرمزگان ۲۸ نیرو، استان قزوین ۱۴ نیرو و استان های اصفهان و بوشهر هر یک ۱۰ نیروی امریه جذب شدند که هم اکنون در حال طی خدمت مقدس سربازی و انجام وظیفه در پایگاه های آتش نشانی روستایی این استان های است.


وی خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت کار آتش نشانی و ضرورت کسب آموزش‌های لازم توسط افراد آتش نشان، در شیوه نامه مربوطه به استانداری ها تأکید شده است نیروهای امریه قبل از به کارگیری در پایگاه های آتش نشانی روستایی، آموزش های اولیه تخصصی را به صورت عملی و فشرده کسب کنند.


مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: با توجه به مجوز صادره توسط فرماندهی معظم کل قوا، این ظرفیت در سال ۹۸ نیز وجود دارد و مشمولان وظیفه متقاضی خدمت در پایگاه های آتش نشانی روستایی می‌توانند درخواست خود را به همراه مدارک لازم به دهیاری روستای محل سکونت خود که دارای این پایگاه است، ارائه کنند تا در صورت واجد شرایط بودن نسبت به اخذ مجوز امریه آنها از ستاد کل نیروهای مسلح اقدام شود.


اجتمام*۲۱۸۱*۱۸۳۴
نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =