۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۷
کد خبرنگار: 867
کد خبر: 83328528
۰ نفر
نمایشگاه هنرهای صنایع دستی در شهرری گشایش یافت

شهرری- ایرنا- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ری از گشایش نمایشگاه هنرهای صنایع دستی در کاروانسرای شاه عباسی بازار عبدالعظیم(ع) به مدت یک ماه خبر داد.

امیر مصیب رحیم زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دوخت‌های الحاقی، حکاکی روی مس، سفال، نقش برجسته، میناکاری، سراجی سنتی و تراش سنگ‌های قیمتی از رشته‌هایی است که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده تا بازدیدکنندگان با توجه به سلایق و علایق خود صنایع دستی مورد نیاز و درخواستشان را تهیه کنند.


وی تصریح کرد: زمان بازدید از نمایشگاه هنرهای صنایع دستی هر روز در ساعت 2 بعد از ظهر تا 12 شب خواهد بود که علاقه مندان و بازدیدکنندگان در این ساعات می‌توانند از آثار و هنرهای صنایع دستی دیدن کنند.


رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ری به نقش و اهمیت برپایی نمایشگاه ها و بازارچه های فصلی اشاره کرد و افزود: برپایی بازارچه‌ سبب توسعه و رونق صنایع دستی شده که این عامل زمینه‌ای برای تشویق هنرمندان در تداوم هنرشان محسوب می‌شود.


وی با بیان اینکه شناسایی صنایع دستی و معرفی هنرمندان در بازارچه های فصلی انجام می شود، عنوان کرد: اشتغالزایی و کسب درآمد برای هنرمندان از مهمترین تاثیرات برپایی نمایشگاه‌های صنایع دستی به شمار می‌رود.


به گزارش ایرنا، شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب پایتخت واقع شده است.


1970/6003


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =