۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۵
کد خبرنگار: 857
کد خبر: 83328523
۰ نفر
78 سند استاندارد ملی در اردبیل تدوین و بازنگری شد

اردبیل- ایرنا- مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل از بازنگری و تدوین 78 سند استاندارد ملی در این استان خبر داد.

هاشم علایی روز یکشسنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، بررسی استانداردهای تدوین شده بیش از پنج سال را از وظایف سازمان ملی استاندارد ایران عنوان کرد و گفت: در این زمینه بازنگری 60 استاندارد ملی در استان اردبیل انجام شد.


وی اظهار کرد: بازنگری های انجام شده در زمینه موضوعاتی همچون روش های اندازه گیری مقاومت ویژه مواد فلزی، ساخت شناورهای کوچک و سیستم های هدایت هیدرولیکی، دندانپزشکی و ساخت پروتزهای دندان بوده است.


علایی با اشاره به این که سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان تنها مرجع رسمی و متولی قانونی در کشور مسئولیت تدوین و نشر استانداردها را برعهده دارد، افزود: 18 استاندارد ملی نیز توسط کارشناسان استاندارد استان اردبیل تدوین و مصوب شده و به عنوان سند ملی در پورتال اداره کل و پورتال سازمان ملی استاندارد ایران در دسترس عموم قرار گرفت.


وی بیان کرد: این استانداردهای تدوین شده نیز در زمینه های گردشگری و خدمات، اطلاعات و فناوری، برق و الکترونیک، مکانیک، مصالح ساختمانی، مدیریت کیفیت و صنایع غذایی بوده که نقش موثری در توسعه و رونق اقتصادی و گردشگری استان خواهد داشت.


مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل هدف از تدوین و بازنگری استانداردهای ملی را به روز رسانی و ارتقای کیفیت استانداردهای ملی مطابق با نیازهای جامعه عنوان کرد.


وی گفت: سازمان ملی استاندارد ایران مشارکت در تدوین استانداردهای جهانی را در دستور کار خود قرار داده تا در تدوین استانداردهای بین المللی با توجه به منافع و نیازهای داخلی کشور مشارکت و در جهت تسهیل و توسعه تجارت جهانی گامی موثر بردارد.


علایی همچنین اعلام کرد: اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل نیز در راستای مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی، استانداردی با عنوان "سنسور فتونیکی برای سنجش گاز طبیعی" در دست تدوین دارد.


1905/6016

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =