۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۲
کد خبرنگار: 760
کد خبر: 83328480
۰ نفر
روزنامه دان:پاکستان باید در قبال تنش های منطقه ای خویشتندار باشد

تهران- ایرنا- روزنامه "دان" پاکستان نوشت، با توجه به وضعیت اقتصادی و روابط متشنج اسلام آباد با دهلی و کابل، پاکستان تحمل درگرفتن جنگی دیگر در منطقه را ندارد و باید در قبال تنش های منطقه ای که ممکن است فضای امنیتی این کشور را به مخاطره اندازد، خویشتندار باشد.

"دان" با یادآوری این نکته که هرگونه درگیری در منطقه، در نهایت، به نفع رژیم صهیونیستی(اسراییل) است، افزود، درست است که رابطه خوب پاکستان با عربستان و امارات عربی متحده، بذل و بخشش های مالی این دو کشور به دولت اسلام و نیز اعمال فشارهای دیپلماتیک و سیاسی آمریکا بر پاکستان، شرایط موضع گیری را برای این کشور سخت کرده است اما، با این حال، پاکستان باید در برابر لفاظی های کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس علیه ایران مقاومت به خرج دهد، موضع خود را به شیوه ای غیرخصمانه به کرسی بنشاند و مانع از تنش آفرینی در منطقه شود.


در  این مطلب آمده است؛ پاکستان همانند آنچه در درگیری یمن عمل کرد باید همچنان در حفاظت از منافع خود و تاکید بر حل بحران مصمم و ثابت قدم باشد. مخالفت پاکستان با اعزام نیرو به یمن در حمایت از مداخله تحت امر عربستان در سال 2015، اقدامی شجاعانه بود.


آساق**1088**1663**

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =