۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۲
کد خبرنگار: 1058
کد خبر: 83328464
۰ نفر
هوای همدان و اهواز ناسالم است

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای همدان با شاخص ۱۰۵ و اهواز ۱۱۹ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

شینا انصاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: هوای شهرهای زاهدان با شاخص ۲۵، بیرجند ۳۵، شهرکرد ۴۶، مشهد ۴۸ و سمنان ۵۰ در شرایط پاک قرار دارد.


وی اظهار داشت: همچنین هوای شهرهای یاسوج با شاخص ۵۱، قزوین ۵۲، ساری ۵۳، ایلام ۵۵، سنندج ۵۸، کرمان ۵۸، قم ۶۲، کرج ۶۳، ارومیه ۶۴، بجنورد ۶۴، خرم آباد ۶۴، تبریز ۶۹، بوشهر ۷۲، بندرعباس ۷۳، کرمانشاه ۷۷، شیراز ۷۸، تهران ۷۹، یزد ۷۹، اراک ۸۱، اصفهان ۹۵ و زنجان ۹۵ در شرایط قابل قبول قرار دارند.


انصاری درباره وضعیت کیفی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته گفت: آلاینده های منو اکسید کربن با شاخص ۲۳ در شرایط پاک، دی اکسید گوگرد ۹ پاک، ازن ۵۳ قابل قبول، دی‌اکسید نیتروژن ۶۶ قابل قبول، ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون ۶۶ قابل قبول و ذرات معلق با قطر کمتر از  دو و نیم میکرون ۷۹ قابل قبول است.


وی به مقایسه مقایسه وضعیت کیفی هوای تهران از ابتدای سال تا ۵ خرداد ماه ۹۸ پرداخت و افزود: هوای تهران در این مدت ۲۵ روز پاک و ۴۲ روز قابل قبول بود در حالیکه در مدت مشابه سال گذشته ۷ روز پاک، ۵۱ روز قابل قبول و ۹ روز ناسالم برای گروه های حساس بوده است.


روز گذشته هوای اهواز با شاخص ۱۰۳ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.


کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی امروز به خبرنگار علمی ایرنا گفته بود روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه این هفته در خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه زابل وزش باد شدید سبب گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود.


وی هشدار داد که به علت ادامه بارندگی‌ها در بیشتر نقاط کشور و شدت آنها در برخی مناطق کوهستانی احتمال بروز سیلاب ناگهانی به ویژه در ارتفاعات وجود دارد و هموطنان باید برای تردد از این مناطق مراقب باشند. همچنین امروز در بیشتر مناطق نیمه غربی بارش‌های پراکنده خواهیم داشت، در ساعت‌های بعدازظهر و اوایل شب هم استان‌های تهران، قزوین، البرز ، سمنان و دامنه‌های زاگرس مرکزی در جنوب اصفهان، شرق چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و هرمزگان نیز رگبار پراکنده رخ می‌دهد که گاهی با وزش باد شدید همراه خواهد بود.


علمی ۹۰۱۴** ۱۰۵۵


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =