۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۲
کد خبرنگار: 2588
کد خبر: 83328458
۰ نفر
99 درصد ظرفیت سد علویان مراغه پر شد

مراغه - ایرنا - رئیس امور آب مراغه با اشاره به افزایش محسوس ورودی آب به سد علویان گفت: ذخیره آب پشت این سد در حد 99 درصد است.عبدالله فرمانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره ذخیره سازی 57 میلیون مترمکعب آب در پشت سد علویان مراغه افزود: این میزان ذخیره آب نسبت به سال گذشته بیش از ۶ میلون مترمکعب افزایش یافته است.
وی ادامه داد: با توجه به ورودی مناسب آب به سدعلویان و بر اساس پیش بینی های انجام شده، امسال ۲۰ میلیون مترمکعب آب از طریق این سد برای احیای دریاچه ارومیه و پایین دست سد رهاسازی می شود.
وی اضافه کرد: رهاسازی آب از طریق این سد از یک ماه پیش آغاز شده و هم اکنون نیز ادامه دارد.
رئیس اداره هواشناسی مراغه نیز گفت: میزان نزولات جوی و بارش باران شهرستان مراغه نیز از ابتدای سال زراعی جاری ۳۴۷.۳ میلی متر بوده است.
رامین حاجی زاده افزود: این میزان بارش نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲۹۶.۶ میلی متر بود، بیش از ۱۷ درصد افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: همچنین میزان بارش از ابتدای سال جاری تاکنون در این شهرستان ۱۳۹ میلی متر بود که نسبت به میزان بارش در زمان مشابه سال گذشته که ۱۳۰ میلی متر بود، افزایش محسوسی داشته است.
وی افزود: آسمان این شهرستان هم اکنون صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد بوده که تا سه شنبه این هفته شاهد وزش تندباد و بارش باران نیز خواهیم بود.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکزآذربایجان شرقی واقع است.
۳۰۷۷/۷۴۸۷/518