رییس شورای شهر تهران: برنج های ناخالص شهروند آزمایش شود

تهران- ایرنا - رییس شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد که برنج های ناخالص فروشگاه شهروند باید آزمایش شود.

به گزارش ایرنا محسن هاشمی روز یکشنبه پس از پایان یکصد و چهل و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی با موضوع برنج‌های تقلبی که در فروشگاه‌های شهروند به فروش می‌رسید گفت: در این خصوص در جلسه هم‌اندیشی امروز موضوع بررسی و از شهردار تهران سوال شد که وی توضیح داد به محض بروز این مساله بازرسی برای بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.


وی ادامه داد: فروشگاه‌ شهروند درخواست داشت برنج‌ها را برای آزمایش به آزمایشگاه ارسال کند و نظر تعزیرات توسط یک ناظر ثالث تایید شود که تعزیرات این موضوع را نپذیرفت.** شهروند تخلف را قبول ندارد 


وی گفت: سازمان تعزیرات تصمیم گرفت که این برنج‌ها ناخالصی دارد، از کیفیت خوبی برخوردار نیست و با قیمت کیلویی ۱۰ هزار تومان فروخته شود. 


رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: فروشگاه شهروند این تخلف را قبول ندارد و شهردار تهران نیز بخشی از برنج را برای مشخص شدن به آزمایشگاه ارسال کرد. ** اعضای شورا ادغام شهربان را از مطبوعات متوجه شد


رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با تشریح نتایج جلسات هم‌اندیشی صبح امروز اعضای شورا با شهردار تهران که هر دو هفته یکبار برگزار می‌شود گفت: امروز بحث‌ها بیشتر درباره ادغام‌ فعالیت شهربان، معبربان و حریم بان با یگان انتظامی شهرداری تهران بود.


هاشمی با بیان اینکه اعضای شورای شهر بر این اعتراض داشتند که چرا موضوع ادغام را باید از مطبوعات متوجه شوند افزود: شهردار تهران در این نشست توضیحاتی داد و گفت این مسیری بود که از سال‌های گذشته در حال انجام بود، امروز به نتیجه رسیده است و به این صورت نبوده که این تصمیم یکباره گرفته شود.


رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در این جلسه در خصوص انتصابات در شهرداری نیز توضیحاتی داده شد و اعضای شورا نباید در انتصابات شهرداری دخالتی داشته باشند.


هاشمی گفت: اعضای شورای شهر حق خودشان می‌دانند که از انتصابات مطلع شوند و بدانند چه کسانی در منصب‌های بالای شهرداری منصوب خواهند شد.


وی تأکید کرد: اعضای شورای شهر انتظار دارند از چند روز قبل مطلع شوند گزینه انتصاب چه کسی است تا  اظهارنظر کنند و نظر خود را به شهردار بدهند. 


رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در نشست هم‌اندیشی بحث در خصوص انتصابات بیشتر بود، افزود: مقرر شد انتصابات در شهرداری با متانت بیشتری انجام شود، مخصوصا که الان بحث تغییر چند شهردار منطقه مطرح است.


هاشمی در ادامه تشریح جلسه هم اندیشی با شهردار گفت: باید تا پایان اردیبهشت مستندات برنامه سوم را وصول می‌کردیم که متاسفانه این اتفاق نیفتاد. 


وی اظهارداشت: تاکنون ۳۴ طرح در صحن شورا مصوب شده که ۱۴ طرح اجرا نشده و پاسخ مناسبی نیز دریافت نکرده ایم.


هاشمی با بیان اینکه همه این طرح‌ها مربوط به دوره حناچی نیست گفت: برخی طرح ها مربوط به گذشته است و قرار شد طرح‌های که اجرا نشده در هیات رییسه شورا بازبینی و دوباره ارسال شود و دلیل اینکه اجرایی نشده اند را مشخص کنند. 


** اساسنامه شورایاری‌ها تصویب شد 


وی با اشاره به اینکه موضوع تصویب اساسنامه انتخابات شورایاری‌ها امروز به اتمام رسید، خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه اساسنامه به فرمانداری نرفته است و هیات تطبیق آن را تایید نکرده بود نظرات اعضای شورا این بود که نمی‌توانیم آیین نامه را اجرایی کنیم.


هاشمی گفت: برخی‌ از اعضا معتقدند که آیبن نامه باید توسط ستاد شورایاری‌ها به تصویب برسد و نباید در صحن انجام شود، به همین دلیل تا زمانی که در هایت تطبیق به تصویب برسد از دستور خارج شد. ** ۱۰ قطار در حال ساخت است


وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که مقرر شده از بهمن ماه یک قطار به ظرفیت مترو اضافه شود، بیان کرد: طی بازدید از شرکت واگن‌سازی  ۱۰ قطار در حال ساخت و مونتاژ است و پیشرفت خوبی داشته که در آینده به ظرفیت مترو اضافه خواهد شد.


هاشمی افزود: علت اصلی تاخیر این بود که در زمان ترخیص ۱۵ درصد از قطعات در گمرک ماند.


رییس شورای شهر تهران ادامه داد: گمرک اعلام کرده بود این ۱۵ درصد را ترخیص نمی‌کنم تا شهرداری به تعهداتش عمل کند.


وی ادامه داد: به دلیل اینکه شهرداری نتوانسته بود به تعهدات خود بخصوص در مورد دریافت اسناد اصلی برای ترخیص عمل کند این ۱۵ درصد در گمرک ماند و همین باعث شد که بخشی از قطعات قطارها نصب نشود. **معاونت حمل و نقل و ترافیک درباره طرح ترافیک شفاف برخورد کند
هاشمی در پاسخ به پرسش دیگری در مورد توزیع طرح ترافیک خبرنگاران گفت: پیامکی از سوی آقای حناچی با این موضوع دریافت کردم اما شورا به این موضوعات وارد نمی شود و هرگز نمی گوید به چه رسانه ای چه میزان طرح ترافیک دهند.


وی افزود: تصمیمات کلی تر در خصوص طرح ترافیک در شورا گرفته می شود و این موضوع کاملا به شهردار تهران و معاونت حمل و نقل و ترافیک بستگی دارد که در این خصوص باید شفاف برخورد کنند.


تهرام/۷۲۴۴/ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =