شکارچی غیرمجاز در شاهین دژ دستگیر شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست شاهین دژ گفت: ماموران یگان ویژه این اداره توانستند شکارچی حرفه ای این شهرستان را همراه با ادوات شکار خود را در خانه دستگیر کنند.

وحید چمنی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی دریافت گزارش مردمی مبنی بر شکار و نگهداری انواع پرنده توسط یک شکارچی مراتب با همکاری ماموران انتظامی و مشارکت مراجع قضایی در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: پس از شناسایی منزل مسکونی متهم و کسب مجوزهای لازم، بازرسی از داخل خانه انجام و  ۶ بال کبک، ۲ بال سهره طلایی، ۲۶ عدد انواع قفس (چوبی و فلزی)، ۶ رشته تور زنده گیری و چندین مورد آلات و ادوات شکار پرنده کشف و ضبط شد.
چمنی اضافه کرد: در این ارتباط نیز شکارچی متخلف دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شاهین دژ بیان کرد: شکار در زیستگاه های حیات وحش توسط متخلفان جُرم محسوب می شود و نگهداری آنها طبق ماده ۱۰ و ۱۵ قانون شکار و صید قابل تعقیب و مجازات است.
وی یادآور شد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان به صورت شبانه روز در حال پایش مناطق تحت مدیریت این اداره هستند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی مطابق با ضوابط و مقررات قانونی به شدت با آن برخورد می کنند.
به گزارش ایرنا، سال گذشته ۴۶ شکارچی متخلف در قالب ۲۱ مورد شکار و صید غیر مجاز در شاهین دژ دستگیر شدند.
محیط طبیعی شاهین دژ شامل رودخانه زرینه رود، مسیر سد شهید کاظمی، منطقه بیان، گونه های گیاهی و جانوری بومی منطقه، رودخانه های فصلی، مناطق ییلاقی از جمله ییلاق سلیم خان، ییلاق محمودخان، آق داش و قلوز است.


۳۰۲۰/۳۰۷۲