۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۳۱
کد خبرنگار: 1017
کد خبر: 83328421
۰ نفر
۹۶۰۰ دلار جعلی به ارزش ۱۳ میلیارد ریال در مهاباد کشف شد

مهاباد- ایرنا- فرمانده انتظامی مهاباد گفت: ۹ هزار و ۶۰۰ دلار جعلی در روستای «دریاس» این شهرستان کشف و ضبط شد.

سرهنگ ظهیریان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی کسب خبری مبنی بر خرید و فروش غیرمجاز ارز خارجی توسط فردی در روستای دریاس از توابع بخش مرکزی این شهرستان، مراتب در دستور کار ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز قرار گرفت.
وی ادامه داد: با انجام عملیات اطلاعاتی منزل این فرد شناسایی و پس از کسب مجوز از مراجع قضایی مورد بازرسی قرار گرفت که مقدار ۹۶ بسته ۱۰۰ دلاری به ارزش تقریبی ۱۳ میلیارد ریال کشف و ضبط شد.
فرمانده انتظامی مهاباد اظهار داشت: در این ارتباط یک نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرا شد.
وی با اشاره به ماده ۲۸ آیین نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی مصوب سال ۱۳۸۸ یادآور شد: بر این اساس، خرید و فروش ارز به هر صورت از جمله پرداخت ریال در داخل و دریافت ارز در خارج کشور و بالعکس، تنها در سیستم بانکی و صرافی های مجاز با رعایت قوانین و مقررات مجاز است.
به گزارش ایرنا مقابله با سرقت، مقابله با کالای قاچاق، مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با ناهنجاری ها و بد اخلاقی های اجتماعی و کاهش تصادف ها از اولویت های پنج گانه انتظامی این استان در سال جاری است.  
مهاباد دارای با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت و سه کلانتری در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.
۹۹۰۳/۶۱۸۵/۳۰۷۲