۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۵
کد خبرنگار: 1015
کد خبر: 83328418
۰ نفر
فرهنگ اهدای عضو نهاددینه شود

گناوه- ایرنا- فرماندار گناوه گفت: فرهنگ اهدای عضو که از کارهای خیر و باقیات و صالحات به شمار می آید باید در جامعه با جلب اعتماد و آگاهی بخشی عمومی نهادینه، ترویج و گسترش یابد.

به گزارش ایرنا، سیدعلی پاک نژاد روز یکشنبه در جلسه برنامه ریزی  فرهنگ اهدای عضو به مناسبت هفته پیوند و اهدای عضو افزود: باتوجه به اینکه مرگ مغزی براساس نظر متخصصان پزشکی برگشت ناپذیر است و بیشترین مرگ ها در این زمینه در استان رخ می دهد از خانواده هایی که در این زمینه دچار می شوند نسبت به اهدای عضو به نیازمندان کمک کنند.


وی گفت: بتازگی در این شهرستان خانواده  زنده یاد علی محمدی همزمان با هفته اهدای عضو با عمل خیرخواهانه خود اعضای این مرحوم  را اهدا و 3 نفر را از مرگ نجات دادند.


فرماندار گناوه با بیان اینکه خانواد های اهداکننده عضو باید تکریم و احترام شوند، اظهارداشت: از دستگاه های اجرایی این شهرستان انتظار می رود در زمینه تکریم و احترام به خانواده های اهداکننده عضو پیشقدم شوند.


وی ادامه داد: همچنین پیشنهاد می شود شهرداری های گناوه و ریگ قطعه ای  در آرامستان برای دفن  اهداکنندگان عضو درنظر بگیرند که قطعه ایثارگران مناسب است.


پاک نژاد افزود: تشکیل انجمن اهداکنندگان عضو با کارگروه مشخص، سرکشی و بازدید از خانواد های آنان، آموزش لازم برای رضایت گیری، توزیع بروشور در ادارات و شهر، استفاده از ظرفیت مدارس و دانشگاه ها و سمن ها می تواند نقش بسزایی در ترویج و نهادینه کردن اهدای عضو  داشته باشد و اجرایی شود.


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: باتوجه به اینکه پیوند و اهدای عضو درکشور نوپا است و نیازمند فرهنگ سازی است.


دکتر جعفر زارعی زاده افزود:  مرگ مغزی قابل برگشت برای زندگی مجدد فرد مبتلا به آن نیست و باید با آگاه سازی جامعه را به این باور و اعتماد برسانیم  تا خانواد هایی که دچار چنین حوادثی می شوند نسبت به اهدای عضو دراین زمینه گام بردارند.


شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.


6164/6043نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =