100 دستگاه واگن مترو وارد تبریز، اصفهان و شیراز شده است

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: تاکنون از 315 دستگاه واگن مترویی 100 دستگاه آن تحویل سه شهر تبریز، اصفهان و شیراز شده که هم اکنون در حال مسافرگیری هستند.


به گزارش سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مرضیه شاه محمدی افزود: طی توافقات صورت گرفته، محموله های بعدی تجهیزات اصلی واگن برای تولید 30 دستگاه واگن دیگر از این قرارداد (تأمین 315 دستگاه واگن برای شهرهای تبریز، اصفهان و شیراز) در حال ارسال از کشور چین است.


مدیرکل دفترحمل و نقل ریلی درون شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اعلام کرد: تجهیزات 20 دستگاه واگن مترویی مربوط به بخش داخلی سازی قرارداد تأمین 315 دستگاه واگن برای شهرهای تبریز، اصفهان و شیراز به همراه قطعات یدکی و ابزارآلات ویژه در حال ترخیص از گمرک زنجان و انتقال به سایت کارخانه واگن سازی ایریکو، شریک ایرانی شرکت پوژن است.


شاه محمدی ادامه داد: ارزش محموله های در حال ترخیص  18 میلیون یورو است و طی پیش بینی های صورت گرفته تا 6 ماه آینده 20 دستگاه واگن آماده بهره برداری در این شهرهاست.


وی تصریح کرد:‌ به تازگی طی مصوبه هیأت دولت، مقرر شد افزایش خدمات برای تولید 80 دستگاه واگن دیگر از محل این قرارداد به منظور تأمین ناوگان مترویی شهر قم و نیز شهرهای اصفهان، تبریز و شیراز به پیمانکار چینی (شرکت پوژن) ابلاغ شود که مراحل عقد الحاقیه قرارداد در دست انجام است.

 بر اساس این گزارش در حال حاضر 318 کیلومتر خطوط مترویی به همراه 204 ایستگاه با سرویس دهی 1746 دستگاه واگن در دست بهره برداری در کلان شهرهای تهران، مشهد، اصفهان ، ‌شیراز و تبریز است.


اجتمام*2181*1834
نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =