۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۵
کد خبرنگار: 1209
کد خبر: 83328399
۰ نفر
ناظمی: به روح ورزش احترام بگذارید
مسئول برگزاری مسابقات فوتبال زنان

تهران- ایرنا- مسئول برگزاری مسابقات فوتبال زنان درخصوص اتفاقات هفته هفدهم لیگ برتر و زد و خوردها میان بازیکنان پالایش گاز ایلام با ماموران حراست گفت: باید جلوی کسانی که نمی توانند به روح فوتبال و ورزش احترام بگذارند را گرفت.

خشونت در فوتبال ایران روز به روز افزایش می یابد و به لیگ فوتبال زنان نیز کشیده شد. این زد و خوردها ۲ هفته ای است که میان فوتبالیست ها مشاهده می شود و به نظر می رسد که هر روز دامنه آن افزایش می یابد.

ماجرای زد و خورد میان تیم های شهرداری سیرجان و ذوب اهن اصفهان و مصدومیت چند بازیکن هنوز به پایان نرسیده بود که درگیری دیگری میان بازیکنان پالایش گاز ایلام و یکی از ماموران حراست به وجود آمد.

پس از پایان دیدار تیم های پالایش گاز ایلام و زاگرس شیراز؛ سارینا فرج الهی یکی از بازیکنان تیم پالایش گاز ایلام به هنگام ورود به رختکن با لگد در را باز می کند و یکی از ماموران حراست در برخورد لفظی از این رفتار او گلایه می کند و درگیری بالا می گیرد.

این موضوع با واکنش سرمربی و برخوردهای دیگر ادامه می یابد که در نهایت گزارش این تخلفات بار دیگر به کمیته انضباطی ارائه شد. پیش از این کمیته انضباطی رای موقت خود را در خصوص بازیکنان تیم های شهرداری سیرجان و ذوب آهن اصفهان صادر کرد. این کمیته علام کرد که در این دیدار تخلفاتی به وسیله دنیا بندار، فاطمه عادلی و زهره کودایی بازیکنان تیم ذوب آهن اصفهان و سارا ظهرابی نیا، ندا رضاپور بازیکنان و مریم جهان نجاتی سرمربی تیم شهرداری سیرجان رخ داد. تخلفات حادث شده عبارت از اهانت، رفتار غیر ورزشی، درگیری، ضرب و شتم در خور صدور قرار دستور موقت است. بر همین اساس به استناد ماده ۱۰۰ مقررات انضباطی و تا صدور رای مقتضی، نفرات فوق از حضور در تمامی مسابقات معلق و محروم شدند.

اهمیت این موضوع سبب شد تا به گفت و گو با «گلاره ناظمی» مسئول مسابقات فوتبال زنان فدراسیون فوتبال بپردازیم. وی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: پس از پایان بازی، بازیکنان پالایش گاز ایلام به همراه تیم زاگرس شیراز وارد رختکن می شوند و یکی از بازیکنان در رختکن را با شدت عصبانیت با لگد باز می کند. در نهایت برخورد لفظی و فیزیکی میان این بازیکن و مامور حراست شکل می گیرد و در این میان سرمربی ایلام وارد این درگیری می شود و مامور حراست وی را هل می دهد.

وی افزود: پس از این زد و خورد پرونده گزارش را نماینده بازی کامل کرد و به ما تحویل داد. اکنون این پرونده را به کمیته انضباطی ارائه کردیم تا هر چه سریعتر در این مورد تصمیم گیری شود.

مسئول مسابقات فوتبال زنان بیان کرد: باید بررسی کرد آن فردی که به عنوان نماینده حراست در آن بازی حضور داشت به چه دلیل این برخوردها را از خود نشان داده است. در هر صورت یک برخوردی شده که غیر قابل قبول است اما رفتار بازیکن ایلام را هم تایید نمی کنیم. گرچه نباید چنین برخوردی با زنان شود و آنها اجازه این کار را ندارند.

وی ادامه داد: در بیشتر رشته ها این مشکلات را می توان مشاهده کرد. فوتبال زنان پیش از این نسبت به فوتبال مردان از دنیای زد و خوردها مقداری به دور بود. اما متاسفانه این روزها شاهد مشکلات بسیار یناشی از خشونت هستیم. این تخلفات چه از طرف مسئولان، حراست یا بازیکن باشد باید با برخورد قاطع تری نسبت به آن پیش رویم. کسانی که نمی توانند به روح فوتبال و ورزش احترام بگذارند باید جلوی آنها گرفته شود. ما می توانیم بستر آرامش را برای دیگر بازیکنان فراهم کنیم زیرا بیشتر زنان این عرصه چنین برخوردهایی ندارند.

ناظمی عنوان کرد: در فوتبال زنان که ۱۰ سال از تشکیل آن می گذرد هیچگاه شاهد وقوع چنین اتفاقاتی نبودیم. بنابراین باید با کسانی که دارای این مشکلات هستند، برخورد شود. این افراد یا باید خود را اصلاح کنند یا کنار گذاشته شوند تا فوتبال زنان به خاطر این اتفاقات بدنام نشود.

وی در خصوص رای موقت کمیته انضباطی درخصوص زد و خورد میان تیم های ذوب آهن اصفهان و شهرداری سیرجان، گفت: کمیته انضباطی با مقررات و شرایط خاص خود برای یک سری از تخلفات حکم موقت صادر می کند. برخی از تخلفات شامل حکم موقت می شود و برخی دیگر نخواهد شد. پس از فرستادن دفاعیه رای صادر می شود. کسانی که این زد و خورد را در دیدار شهرداری سیرجان و ذوب آهن اصفهان داشتند تا ۱۵ خرداد ماه معلق هستند و پس از آن مدارکشان را ارائه می دهند تا رای نهایی آنها صادر شود. امیدوارم پس از صدور این رای ها در کمیته انضباطی از این پس شاهد این خشونت ها نباشیم و مشکلی برای فوتبال زنان به وجود نیاید.

ورزشی **۹۱۲۸**۹۱۱۸**

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =