۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۵
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83328357
۰ نفر
برداشت جو از مزارع شهرستان ورامین آغاز شد

تهران – ایرنا – مدیرجهاد کشاورزی شهرستان ورامین از آغاز عملیات برداشت محصول جو از مزارع این شهرستان خبر داد.

محمد حسین تاجیک روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود : در سال زراعی جاری 10 هزار و 500 هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت محصول جو رفته که این میزان نسبت به سال گذشته، تغییری نداشته است.


وی افزود : سال زراعی گذشته از هر هکتار از اراضی جو شهرستان ، به طور میانگین 4 هزار و 700 کیلوگرم محصول برداشت شد که با توجه وضعیت مناسب بارش نزولات جوی و مبارزه مناسب با آفات زراعی پیش بینی می شود که میزان برداشت نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کند.


وی بیان کرد: با توجه به مبارزه مناسب کشاورزان با آفت سن غلات و علف های هرز ، کمترین میزان سن زدگی در مزارع غلات شهرستان ورامین مشاهده می شود.


تاجیک گفت : برای برداشت محصول جو در سطح شهرستان ورامین از 150 دستگاه کمباین استفاده می شود که از این تعداد 30 دستگاه بومی و 120 دستگاه میهمان است.


وی تصریح کرد: با هماهنگی های به عمل آمده با شرکت پخش فراورده های نفتی، سوخت مورد نیاز کمباین ها تأمین و با تانکر در اختیار کمباین داران قرار می گیرد.


شهرستان ورامین بیش از 80 هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که به دلیل کمبود آب تنها 38 هزار هکتار از این اراضی زیر کشت انواع محصولات زراعی می رود.


همه ساله بیش از 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی ورامین زیر کشت غلات می رود.


تهرام/7254//6139

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =