برخی کارگران یک شرکت پیمانکاری مترو تهران تجمع کردند

شهرری- ایرنا- عده ای از کارگران یک شرکت پیمانکاری خدمات مترو فعال در ایستگاه پایانه «فتح آباد» در اعتراض به آنچه پرداخت نشدن حقوق، عیدی، سنوات و بیمه خود خواندند روز یکشنبه در محل ایستگاه مترو شهرری تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا این افراد اوایل اردیبهشت ماه نیز یکبار دیگر تجمع کردند که به دنبال آن بخشی از مطالباتشان پرداخت شد.


ایستگاه فتح آباد به عنوان بزرگترین پایانه تعمیراتی قطارهای مترو در باقرشهر معرفی می شود.


این کارگران تجمع کننده که تعدادشان افزون بر ۹۰ نفر برآورد می‌شد ادعا کردند در بخش‌های خدماتی، حین سرویس، فضای سبز و قطارشویی شرکت پیمانکاری «پیمان مرو» فعالیت دارند و خواهان رسیدگی به وضعیتشان هستند.


یکی از کارگران معترض در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: هفت ماه بیمه، عیدی و پنج سال سنوات از طرف شرکت پرداخت نشده و بارها خواستار حقوق معوقه بوده ایم اما نتیجه بخش نبوده است.


وی بیان کرد: نهم اردیبهشت ماه امسال نیز کارگران تجمع کردند که نتیجه این تجمع و اخبار منتشره سبب پرداخت سه میلیون تومان به هر کارگر شد اما اکنون از پرداخت ۱۲ میلیون حقوق معوقه برای هر کارگر خودداری می کنند.


این کارگر اضافه کرد: متولیان شرکت پیمانکاری بارها اعتراض کارگران خدماتی را که در محل فعالیتشان دست از کار کشیده بودند مشاهده کرده اند اما به هیچ عنوان واکنشی در خصوص اجرای تعهدات در قبال کارگران نداشته اند.


وی بیان کرد: قرارداد این شرکت با مترو تهران در حال اتمام است و از مسئولان می خواهیم نگذارند حق و حقوق ما پایمال شود.


به گزارش خبرنگار ایرنا نهم اردیبهشت ماه نیز به دنبال تجمع این افراد، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفته بود: مطالبات و حقوق و مزایای معوقه کارگران شرکت پیمانکاری پیمان مرو به حساب کارگران این شرکت واریز شد.


فرنوش نوبخت اظهارداشته بود: این شرکت افزون بر 60 پیمانکار با حدود چهار هزار پرسنل دارد و چنین اتفاقاتی به ندرت در شرکت مترو روی می دهد. 


۱۹۷۰/۶۰۰۳


اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =