۴۵ درصد عملیات مالی کشور در استان تهران انجام می شود

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: ۴۵ درصد از عملیات مالی کشور در استان تهران ثبت و نزدیک ۵۰ درصد از درآمدهای مالیاتی نیز از این استان تامین می شود لذا نقش آن در سهم تجارت بین المللی نیز بسیار قابل تامل است.

محمد امامی امین روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بخشی از سهم تجارت بین المللی کشور را استان تهران باید تامین کند و لازمه آن هم برگزاری نشست های مشترک با دیگر کشورها و معرفی ظرفیت های آن است.


وی یادآورشد: تهران استان پهناوری است و ظرفیت های فوق العاده ای دارد که باید از آن برای توسعه و آبادانی کشور استفاده شود.


امامی امین اظهارداشت: ۲۰ درصد از صنایع کشور، ۱۷ هزار واحد صنعتی، ۷۰ هزار واحد صنفی کارگاهی و ۴۰۰ هزار واحد صنفی در این استان مستقر هستند.  


معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: به منظور بهره گیری بیشتر از ظرفیت های این استان بویژه در تجارت بین المللی ۲۰ درصد از صنایع کشور، ۱۷ هزار واحد صنعتی، ۷۰ هزار واحد صنفی کارگاهی و ۴۰۰ هزار واحد صنفی در استان تهران مستقر هستند. برقراری کانال های ارتباطی بین المللی به خصوص با کشورهای همسایه و اطراف ایران است.


امامی امین ادامه داد: چشم انداز تراز تجاری با کشورهای مختلف به خودی خود محقق نمی شود و بخشی از آن سهم استان تهران و بخشی هم سهم سایر استان هاست.


معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: در این زمینه نقش اصلی را بخش خصوصی ایفا می کند و نهادهای دولتی فقط تسهیل گر هستند و در مرحله اجرا حوزه های مختلف بخش خصوصی است که باید وارد اجرا و فعالیت در این زمینه شوند.


تهرام/۳۰۰۱/ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =