۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۸
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83328295
۲ نفر
شهردار یزد هنوز استعفا نکرده است

یزد - ایرنا - رییس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به برخی شایعات منتشر شده در شبکه های مجازی استان مبنی بر استعفای داود نظری اردبیلی از شهرداری گفت: تا این لحظه وی استعفا نکرده است.

غلامعلی سفید روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ابلاغ آقای نظری از سوی وزارت کشور 21 اردیبهشت ماه جاری صادر شد و یکی از وزارتخانه های ذیربط پس از آن گزارشی مبنی بر عدم احراز صلاحیت وی صادر کرد که گویا وزارت کشور در صدد همراهی با نهاد مربوطه است.


وی توضیح داد: در این زمینه با توجه به صدور ابلاغ مشکل قانونی وجود دار، شهردار یا باید استعفا کند یا اعضای شورای شهر وی را استیضاح کنند، البته وزارت کشور در این ارتباط چند جلسه با نامبرده مبنی بر استعفا صحبت کرد وی از انجام آن تاکنون خودداری کرده است.


وی اضافه کرد: اعضای شورای شهر نظری را به عنوان شهردار برگزیدند، هرگز وی را استیضاح نخواهند کرد و طبق ابلاغ وزارت کشور وی شهردار قانونی یزد است.


به گفته سخنگوی شورای شهردار یزد، تا این لحظه نظری هنوز نه استعفاده نکرد.


محسن عباسی  افزود: ابلاغ نظری به عنوان شهردار از سوی وزارت کشور صادر شد و بدین ترتیب وی شهردار قانونی  است اما طبق قانون وزارت کشور باید مراسم تودیع و معارفه را مشخص و حکم صادره را به وی ابلاغ کند که تاکنون این کار انجام نشد.


وی اظهار داشت: از وزارت کشور می خواهیم هرچه زودتر در این زمینه تعیین تکلیف کند زیرا شهر در بلاتکیلفی به سر می برد.


حدود 60 درصد جمیعت یک میلیون و 138 هزار نفری یزد در مرکز استان زندگی می کنند و شورای شهر یزد 11 عضو دارد.


2088/ 2047 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =