۲۱۰ هنرستان خراسان رضوی مجری طرح ایران مهارت هستند

مشهد- ایرنا- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: تابستان امسال ۲۱۰ هنرستان این استان مجری طرح ملی ایران مهارت هستند.

رضا صابری تولایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح ملی آموزش حرفه های مهارتی کوتاه مدت (ایران مهارت) ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه برای نخستین سال از تابستان امسال در این استان آغاز می شود و ۲۱۰ دبیرستان استان که شامل ۱۰ درصد دبیرستانها می شوند مجری این طرح هستند.


وی اظهار داشت: براساس توافقنامه وزارت آموزش و پرورش و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور طرح یاد شده به میزان ۶۰ ساعت اجرا می شود.


وی گفت: انعطاف پذیری، اختیاری و داوطلبانه بودن و مشارکت پذیری نهادهای دولتی و غیردولتی از اصول حاکم بر طرح ایران مهارت می باشد.


صابری تولایی افزود: توسعه و تقویت فرهنگ کار و مهارت آموزی، ایجاد زمینه مناسب برای شناسایی استعدادهای مهارتی دانش آموزان و کمک به هدایت تحصیلی آنان، ایجاد زمینه کسب شایستگی های فنی مورد نیاز نیروی کار، حرف و مشاغل گوناگون، کمک به خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی و ایجاد ارتباط بین آموزش رسمی و غیررسمی در دوره اول متوسطه از مهمترین اهداف این طرح است. 


وی اظهار داشت: شرکت در این طرح اختیاری است و دانش آموزان می توانند 60 ساعت آموزش را در طول سه سال مقطع اول متوسطه یا به صورت یکجا فراگیرند. 


استان خراسان رضوی دارای یک میلیون و 222 هزار دانش آموز است که حدود 9 درصد جمعیت دانش آموزان کشور را تشکیل می دهد.


7496 / 6053 


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =