مشارکت ۲۵۰ هزار نوآموز هرمزگان در طرح عید وداستان

بندرعباس- ایرنا- معاون ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: ۲۵۰ هزار نفر از نوآموزان و دانش آموزان پیش دبستانی و دبستان این استان در طرح عید و داستان مشارکت دارند.

به گزارش ایرنا، ایرج بیت اللهی روز یکشنبه در بازدید از نمایشگاه آثار طرح عید و داستان دانش آموزان دوره ابتدایی شهرستان میناب افزود: در طرح عید و داستان که بسترساز اندیشه ورزی در دوره ابتدایی است، آموزش و پرورش بدنبال کم کردن تکالیف دوره ابتدایی و رفتن به سمت فعالیت های مهارت محور است.وی بیان داشت: از سال گذشته داستان گویی و داستان نویسی جایگزین تکالیف و یا پیک نوروزی شده است، چرا که نوشتن از روی متن درس و پاسخ به سوال ها و تمرین ها با حجم بالا و بدون هدف که برای تعطیلات نوروزی در نظر گرفته می شد، شور و نشاط و خلاقیت را از دانش آموزان دوره ابتدایی گرفته بود.
این مسوول اظهارداشت: امروز بچه ها علاقه ی کمتری به کتاب و کتابخوانی دارند و گرایش به استفاده از تلفن همراه و تبلت و دیگر ابزارها که قدرت خلاقیت آنها را گرفته است، بیشتر شده است که باید با استفاده از راهکارهای نوین این چالش را برطرف کرد.
بیت اللهی تاکید کرد: معلمان دوره ابتدایی باید همگام با سیاست های راهبردی وزارت آموزش و پرورش متناسب با سند تحول بنیادین این گونه مشکلات را برطرف کنند.
وی یادآورشد: در ایام تعطیلات نورزی، نوآموزان و دانش آموزان هرمزگانی با توجه به علاقه مندی شان یکی از محورهای داستان گویی، داستان خوانی و داستان نویسی را انتخاب کردند که در مجموع بیش از ۱۸۶ هزار اثر به استان ارسال شد.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان ادامه داد: در مجموع ۱۳۲ از مناطق و شهرستان های استان انتخاب شد که از آنان قدردانی می شود و ۱۰ اثر برگزیده از بین آنها نیز برای نمایش در نمایشگاه جشنواره جابربن حیان به استان گیلان ارسال خواهد شد.
بیت اللهی گفت: مدارس نیز بعد از تعطیلات نوروز نمایشگاهی از آثار خود را برپا کردند و علاوه بر نمایش آثار، دانش آموزان به نقاله خوانی و خاطره گویی نیز پرداختند.
وی در پایان با قدردانی از مدیریت آموزش و پرورش میناب گفت: ۲۵۰ اثر موجود در این نمایشگاه نشان از اندیشه های خلاق است که برای نمونه به نمایش گذاشته شده اند.
در حاشیه این نمایشگاه از اجرای نمایش هفت دانش آموز با حضور معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان قدردانی شد.
۷۱۹۵/۶۰۴۸


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =