۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۰
کد خبرنگار: 2183
کد خبر: 83328276
۴ نفر
تکرار سناریوی قطعی بدون اطلاع برق در مازندران

ساری – ایرنا – داستان تکراری قطعی بدون اطلاع برق در مازندران بدون توجه به خسارت های مادی و معنوی مشترکان در حالی ادامه دارد که مازندرانی ها امروز یکشنبه بر اساس پیش بینی هواشناسی گرم ترین روز خردادی را شروع کرده اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ظاهرا قطعی بدون اطلاع برق در مازندران فصل سرد و گرم نمی شناسد و روابط عمومی شرکت توزیع برق مازندران نیز مانند سایر شهروندان و مشترکان از زمان و مکان قطعی برق اطلاعی ندارد و هر بار در تماس خبرنگاران تلاش می کند تا با عذرخواهی موضوع را فیصله یافته تلقی کند.


 گرمای هوای مازندران امروز بر اساس پیش بینی هواشناسی قرار است مرز 37 درجه سانتی گراد را رد کند ، گرمایی که احساس آن در منطقه شرجی شمال کشور دستکم پنج درجه بیشتر از پیش بینی بوده و برای بسیاری بویژه کودکان و سالمندان طاقت فرسا خواهد بود.


قطعی ناگهانی برق در سال های اخیر یکی از مشکلات دامنگیر شهروندان و مسافران و گردشگران مازندران بویژه در گرمای تابستان و سرمای زمستان بود و همواره نیز خواسته مردم از شرکت توزیع برق اطلاع رسانی در این باره از طرق مختلف بوده است ، موضوعی که به وجود یادآوری مکرر خبرنگار ایرنا به مسئول روابط عمومی شرکت تاکنون تنها در حد گفتن " چشم " و بی توجهی کردن به خواسته شهروندان اعم از مسافر و مجاور مواجه شده است.


بسیاری از شهروندان در گفت و گوهای روزمره با یکدیگر و یا تماس با رسانه ها از این که در قطع ناگهانی برق هیچ توجهی به ضرر و زبان مادی و معنوی این کار برای مشترکین نمی شود ، گله مند هستند و این وضعیت در شرایط کنونی کشور بویژه ماه مبارک رمضان بیشتر از هر زمان دیگری آزاردهنده شده است.


این  در حالی است که شرکت توزیع برق مازندران از همه امکانات اطلاع رسانی همچون وب سایت و حضور در شبکه های اجتماعی و ارتباط گیری با رسانه ها و خبرنگاران برخوردار است و تاکنون نیز رسانه های رسمی و غیر رسمی به خاطر فراگیری اخبار مربوط به حوزه خدمات عمومی به شکل گسترده ای اطلاع رسانی در این زمینه را پوشش داده اند.


گزارش خبرنگار ایرنا حاکیست که امروز با وجود این که مازندران هنوز وارد فصل گرما نشده است و حتی در ساعاتی که هنوز میزان مصرف چندان از حد نرمال بالاتر نرفته ،قطعی برق در برخی از مناطق شهرهای ساری و بابل بدون اطلاع قبلی شروع شده و مردم را که امروز انتظار گرمای بیش از 37 درجه سانتی گراد را دارند ، نگران کرده است.


چند تن از ساکنین این شهرستان ها در گفت و گوی با ایرنا از این که قطعی بدون اطلاع رسانی برق برای خانواده هایشان در وضعیت های مختلف مشکل ایجاد کرده است ، گله مند بودند.


روابط عمومی شرکت توزیع برق مازندران در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : بجز در منطقه خیابان ملت ساری که به علت اتصالی شاهد قطعی برق هستیم ، در تمامی مناطق استان قطعی برق استان با برنامه ریزی بوده است. 


سیروس کرامتی قطعی برق باقی مناطق استان را آمادگی برای عبور از دوران پیک عنوان کرد و افزو د: ما (شرکت توزیع برق) تمامی قطعی برق را اطلاع رسانی می کنیم.


وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار ایرنا که چگونه و در کجا قطعی برنامه ریزی شده برق را اطلاع رسانی کرده اید که شهروندان بی خبر مانده اند ، گفت : برای پاسخگویی به این پرسش نیازمند زمان بیشتری هستم .


این در حالی است که روابط عمومی متولی اطلاع رسانی به مردم و پل ارتباطی مردم با مجموعه ها و دستگاههای مختلف است.


خبرنگار ایرنا برای دریافت اطلاعیه قطعی برنامه ریزی شده برق به سایت شرکت توزیع برق مازندران و کانال های این شرکت در شبکه های مجازی مراجعه کرد و متوجه شد که طی چند روز گذشته هیچگونه اطلاع رسانی در این باره صورت نگرفته است.


همچنین برای اطمینان بیشتر رسانه های محلی و خبرگزاری های دیگر نیز مورد توجه خبرنگار ما قرار گرفت ولی در آنجا نیز هیچ اطلاعیه ای مبنی بر قطعی برنامه ریزی شده برق  در منطقه مازندران مشاهده نشد.


** برقی که با هر نسیم گرم و سرد قطع می شود


اگر چه روابط عمومی شرکت توزیع برق مازندران در باره علت اتصالی برق در خیابان ملت ساری هم توضیحی ارائه نکرد ، ولی خبرنگار ایرنا با بررسی اطلاعیه های هواشناسی متوجه شد که این نهاد از ساعت ها پیش از وزش باد در مناطق مختلف استان خبر داد که سرعت آن از 30 کیلومتر تجاوز نکرده است.


بی توجهی به خواسته مشترکان برای اطلاع رسانی قبلی در باره قطعی برق در مازندران و توسل روابط عمومی شرکت توزیع هر بار به عوامل غیرمترقبه موضوع طنز در شبکه های اجتماعی شده است .


استان مازندران  حدود 2 میلیون مشترک برق دارد که بیش از 70 درصدی آنان خانگی و باقی صنعتی و کشاورزی و تجاری است. 


7335/1654

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =