۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۲
کد خبرنگار: 1003
کد خبر: 83328220
۰ نفر
هوای گرم تا پایان هفته در آسمان ایلام مستقر است

ایلام- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام گفت: هوای گرم تا پایان هفته جاری در آسمان استان پایدار است.

احسان احمدی نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دمای هوا کنونی استان ایلام نسبت به اواسط هفته گذشته 6 تا هفت درجه سانتیگراد افزایش یافته است.


وی افزود: با استقرار هوای گرم در آسمان استان ایلام دما در مناطق سردسیر و معتدل 35 تا 36 درجه سانتیگراد و در نقاط گرمسیر هم بین 45 تا 46 درجه سانتیگراد افزایش دارد.


احمدی نژاد یادآور شد: بر اساس بررسی نقشه های جوی هوای استان ایلام در پایان هفته جاری نسبت به اوایل هفته به تدریج افزایش دما خواهد داشت.


وی وزش باد شدید، احتمال پدیده گرد و غبار در نوار مرزی، بارش پراکنده و رگباری باران به صورت نقطه ای و مقطعی تا روز چهارشنبه را از دیگر پدیده های جوی استان ایلام در هفته جاری بیان کرد.


به گزارش ایرنا، سال زراعی جاری استان ایلام شاهد بیشترین بارش باران در طی سال های اخیر بوده به طوری که در مقاطعی رکورد بیشترین بارش باران کشور را از آن خود می کرد.


بیشترین دریافت بارش باران در این مقطع زمانی متعلق به شهرستان آبدانان با مقدار ریزش یک هزار و 398 میلیمتر و کمترین بارندگی ها نیز مربوط به شهرستان مهران با 538 میلیمتر بود و در شهر ایلام نیز یک هزار و 55 میلیمتر بارندگی ثبت شد.


7172/6119

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =