۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۵
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83328124
۰ نفر
23 هکتار از عرصه های دشتی بوشهر در آتش سوخت

بوشهر- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: 23 هکتار از عرصه های مراتع و جنگل های روستای "سهو" شهرستان دشتی این استان شنبه شب در آتش سوخت.

سرهنگ فیض الله رزمجو روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در این حادثه آتش سوزی که علت آن هنوز مشخص نیست، 110 درخت کنار (CONAR) و بادام کوهی طعمه حریق شد.
رزمجو اضافه کرد: با توجه به بارندگی ها و رشد و نمو مناسب مراتع با گرم شدن هوا، خشک شدن عرصه ها و وزش بادهای سوزان خطر آتش سوزی در عرصه ها وجود دارد به همین دلیل رهگذران  و رانندگان از رها کردن سیگار روشن خود در طبیعت و کشاورزان از آتش زدن پس چر( بقایای گیاهی به جامانده از مزارع) خودداری کنند.
وی ادامه داد: این دومین حادثه آتش سوزی در شهرستان دشتی است و چندی پیش  28 هکتار از عرصه های طبیعی منطقه لاور شرقی در این شهرستان در آتش سوخت.
رزمجو، از مردم خواست در صورت وقوع آتش سوزی در عرصه ها با شماره 1504 تماس بگیرند تا ماموران یگان حفاظت درکمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه برسانند.
وی از همکاری مردم، دوستداران طبیعت، پلیس، جمعیت هلال احمر، آتش نشانی خورموج و نیروهای یگان حفاظت شهرستان دشتی که در مهار آتش سوزی روستای سهو  قدردانی کرد.


6047/6043