۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۲
کد خبرنگار: 913
کد خبر: 83328092
۰ نفر
19 شهرداری کردستان برای ارتقای چارت سازمانی معرفی شدند

سنندج - ایرنا - مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری کردستان گفت: 19 شهرداری این استان برای ارتقای درجه چارت سازمانی به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور معرفی شده اند.

جمشید اسدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون درجه چارت سه مورد از این شهرداری ها تایید شده که شامل ارتقای شهرداری های کامیاران و دیواندره به رتبه هفت و سنندج به رتبه 11 است.


وی اضافه کرد: با درخواست ارتقای چارت شهرداری های بوئین و کانی سور بانه نیز موافقت نشد و بقیه درخواست ها نیز همچنان در دست بررسی است.


مدیرکل امور شهری و شورهای استانداری کردستان افزود: ارتقای درجه این شهرداری ها به استناد تبصره (3) ماده یک آیین نامه حقوق و مزایای شهرداران مصوب اول تیر سال 1370 هیات وزیران و اصلاحیه های بعدی آن و بر اساس شیوه نامه و عوامل ناظر بر درجه بندی شهرداری ها که فروردین 94 به تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی وقت کشور رسیده، صورت گرفته است.


اسدی یادآور شد: به موجب دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور، شهرداری هایی که چهار سال از زمان ابلاغ آخرین درجه آنها گذشته، می توانند پیشنهاد ارتقای درجه خود را پس از تایید استانداری به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ارسال کنند.


وی تاکید کرد: درجه بندی شهرداری ها باعث می شود ساختار تشکیلاتی این نهادها به تبع ابلاغ درجه جدید تغییر و نظام پرداخت حقوق به شهرداران هم ارتقا یابد.


اسدی گفت: مدارک و مستندات درجه بندی این شهرداری ها در کارگروه ساماندهی درجه‌بندی شهرداری‌ها در معاونت امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور بررسی و ارتقای درجه این شهرداری های تصویب شد.


به گزارش ایرنا، استان کردستان دارای 32 شهر مصوب است که تاکنون در 30 مورد از این شهرها شهرداری ها فعال شده است.


در سال گذشته سه شهر جدید شامل حسین آباد در شهرستان سنندج، سنته در شهرستان سقز و هزارکانیان در شهرستان دیواندره با مجوز وزارت کشور از روستا به شهر تبدیل شده اند و مجوز ایجاد شهرداری در شهرهای سنته و هزارکانیان نیز هنوز صادر نشده است.


3034/9102

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =