رعد و برق و بارش های رگباری در انتظار چهارمحال و بختیاری

شهرکرد- ایرنا - معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: طی هفته جاری به ویژه برای بعداز ظهرها ، رعد و برق و بارش های رگباری بسیاری از نقاط استان را فرا می گیرد.

مهرداد قطره سامانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سامانه بارشی برای عصر یکشنبه از شدت بیشتری برخوردار می شود و عشایر ساکن در ارتفاعات شهرستان کوهرنگ در این خصوص مراقبت های لازم را در نظر گیرند.


وی ادامه داد: شدت این سامانه به تدریج تا پایان هفته کمتر می شود ، اما وزش باد شدید همچنان برقرار است و در برخی ساعات موجب کاهش کیفیت هوا می شود.


قطره سامانی همچنین از افزایش دمای هوای استان در روزهای آینده خبر داد و گفت : طی 24 ساعت گذشته دمای هوای شهرکرد با 5 درجه سانتی گراد خنک ترین و لردگان با 31 درجه گرمترین نقطه استان گزارش شده است.


معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری، میانگین بارش های سال زراعی شهرستان کوهرنگ را 2 هزار و 141 میلیمتر اعلام کرد و گفت: این میزان نسبت به سال گذشته که 757 میلیمتر بوده از رشد قابل توجهی برخوردار شده است.


به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه 2 رودخانه زاینده رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و کمبود بارش ها در این استان طی یک دهه گذشته استانهای خوزستان و اصفهان را با چالش کم آبی مواجه کرد اما در سال زراعی جاری با بارش های خوب بهاری کم آبی تا حدی برطرف شده با این وجود کارشناسان بر این باورند که این بارش ها نمی تواند عمق خشکسالی های یک دهه اخیر را جبران کند.


طی هفته های گذشته 5 نفر در چهارمحال و بختیاری بر اثر صاعقه زدگی جان خود را از دست دادند.


7363/2097

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =