۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۰
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 83327927
۰ نفر
فرماندار: محصولات کاربافی میبد با بسته بندی های جدید صادر می شود

یزد- ایرنا- فرماندار میبد گفت : صادرات محصولات کاربافی این شهرستان به کشورهای دیگر، با رویکردی نوین و با بسته بندی های جدید و استفاده از کاغذ های بازیافتی، محقق شده است.

به گزارش ایرنا ، فرماندار میبد روز یکشنبه در حاشیه نشست با دست اندرکاران فعال در حوزه کاربافی میبد در گفتگو با خبرنگاران افزود : محقق شدن صادرات کاربافی نتیجه نگاه های خوب امام جمعه میبد ، مسوولان شهرستان و تلاش کارآفرینانی مانند «خانم شریف زاده» در این حوزه می باشد.


حسین فلاح تصریح کرد: این تلاش ها و نگاه های خوب که موجب شده  شاهد این اتفاق خوب با رویکردی جدید باشیم ، نیازبه آماده کردن یک سری زیرساخت ها دارد تا بتوانیم بازار خوبی را در حوزه صنایع دستی و به ویژه کاربافی در کشورهای همسایه و حتی در اروپا برای صادر کردن این محصولات داشته باشیم.


وی اظهار امیدواری کرد که با روی دادن این اتفاق و شروع این فعالیت به صادرات دیگر صنایع دستی شهرستان نیز با این رویکرد نوین توجه و تلاش در این زمینه مورد اهتمام قرار گیرد.


کارآفرین و فعال در حوزه  کاربافی میبد نیز گفت : با توجه به درخواست مشتری می توان طرح و رنگ های جدیدی را با استفاده از رنگرزی نوین در کاربافی به وجود آورد تا پیشرفت و رونق خوبی را در این حوزه را شاهد باشیم .


فاطمه شریف زاده با اشاره به اینکه بافت یک شال نیم متر در دو متربستگی به توان فرد، یک ساعت و نیم تا 2 ساعت زمان می برد، افزود: بانوان میبدی کاربافی را دوست دارند چون با پرداختن به این کار در منازل می توانند همزمان به انجام امور روزمره زندگی نیز بپردازند.


 به گفته مجری طرح بسته بندی و صادرات محصولات کاربافی میبد هدف در این کار، فروش محصولات  کاربافی از صنایع دستی مهم میبد با بسته بندی جدید همراه با فرمت و مدلی نوین و جذاب  در کشورهای دیگر و همچنین در شهرهای ایران است.


سیاوش چاه تلخی با اشاره به اینکه بسته بندی استفاده شده از کاغذ های بازیافتنی است که دورریخته نمی شود و می تواند تبدیل به گیاه شود اظهار امیدواری کرد که بتوانیم با پایدار نگه داشتن این صنعت که حاصل زحمات بانوان است به صورت بهتری به فرزندان آنها و نسل های آینده نیز منتقل کنیم.


وی تصریح کرد: با پیشرفت هایی که در این حوزه می تواند محقق شود می توان اشتغال ایجاد کرد و از مهاجرت افراد از روستاها به شهرها و از شهرها به شهرهای دیگر جلوگیری کرد و همچنین یک فرهنگی که سالیانی طولانی قدمت دارد را حفط کنیم.


مجری طرح بسته بندی و صادرات محصولات کاربافی میبد در حال حاضر صادرات و فروش محصولات کاربافی میبد را در کشورهای استرالیا که برای بار سوم این محصول ارسال می شود ،  اسپانیا ، فرانسه ، سوئیس که به تازگی ارسال شده و در حال بازاریابی می باشد ، دانمارک و نیویورک که در حال برنامه ریزی برای صادر شدن است ، عنوان کرد.


وی یادآورشد : به زودی به ازای هر محصولی که به فروش می رود یک نهال بسته به هر منطقه جغرافیایی کاشته می شود ، همچنین سعی می شود به استفاده از طرح ها و رنگ هایی که بیشترین استقبال دارد همراه با عنایت داشتن به دیدگاه سنتی و همگام با سلیقه های امروزی و استفاده از رنگ های طبیعی توجه شود.


در حال حاضربیش از 400 نفر به بافت محصولات کافی در میبد اشتغال دارند.


مرکز شهرستان 104هزار نفری میبد در 50 کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.


9934/ 6197


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =