۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۰
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 83327908
۰ نفر
غربالگری فشار خون شهروندان ابرکوهی توسط 26 مرکز انجام می شود

یزد - ایرنا - رئیس شبکه بهداشت و درمان  ابرکوه گفت: غربالگری میزان ابلاء شهروندان ابرکوهی به بیماری فشار خون برای افراد بالای 30 سال ، طی 2 مرحله در 26 مرکز بهداشتی درمانی از سوی مراقبان سلامت شبکه بهداشت این شهرستان به صورت رایگان انجام می شود.

دکتر عبدالحسین اکرمی  روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مرحله نخست این طرح از 27 اردیبهشت ماه تا 17 خرداد و مرحله دوم از 18 خرداد تا 15 تیرماه امسال در مراکز درمانی و بهداشتی شهری و روستایی شهرستان ابرکوه اجرا می شود.


وی اظهار داشت : از 26 مرکز کنترل فشار خون ،  21 مرکز در قالب خانه های بهداشت و مرکز درمانی شهری و روستاهای است که در بخش مرکزی و مرکز شهر مهردشت و روستاهای بخش بهمن مستقر هستند.


اکرمی ادامه داد: کلیه مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه ها و خانه های بهداشت، بیمارستانها، درمانگاه تأمین اجتماعی و برخی ایستگاه های سیار هم در سطح این شهرستان نسبت به کنترل فشار خون شهروندان اقدام می کنند.


وی بابیان اینکه حدود 30 درصد افراد بالای ۱۸ سال در شهرستان ابرکوه دارای فشار خون بالا هستند خاطرنشان کرد: کنترل فشار خون یکی از طرح های ملی است که ازسوی وزیر بهداشت و درمان اجرا می شود.


فشارخون به طور طبیعی بر اثر هیجان و فعالیت بدنی بالا می‌رود، اما افرادی که دچار بیماری هستند، هنگام استراحت نیز فشار خونشان بالاتر از حد طبیعی است.
میزان فشار خون ۱۲۰ روی ۸۰ طبیعی است و افراد دارای فشار ۱۴۰ روی ۹۰ فشار خون بالا دارند.


ابرکوه یک بیمارستان، پنج مرکز بهداشتی ، 34 پایگاه سلامت جامعه، یک باب آزمایشگاه مرکزی ، 2 مرکز اورژانس جاده‌ای و یک اورژانس فوریت‌های پزشکی 115 دارد.


مرکز شهرستان 53 هزارنفری ابرکوه در140کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.


7540/ 6014/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =