والدین برای نام نویسی به نزدیک ترین مدرسه محل سکونت مراجعه کنند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی از ابتدای خرداد در استان آغاز شد و والدین دانش آموزان باید برای ثبت نام به نزدیک ترین مدرسه محل سکونت خود مراجعه کنند.

محمدعلی واقعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سنجش بدو ورود به دبستان نیز از ۲۵ خرداد ماه جاری آغاز می شود و تا ۳۱ شهریور ادامه خواهد داشت.


وی گفت: پیش بینی می شود ۱۷ هزار و ۵۰۰ دانش آموز پایه اول ابتدایی در استان خراسان جنوبی ثبت نام کنند که نشان از افزایش چهار درصدی دانش آموزان است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه گذراندن دوره پیش دبستانی برای کلاس اولی ها اجباری نیست افزود: انتظار می رود مدیران مدارس شرایط لازم را برای ثبت نام دانش اموزان فراهم کنند.


وی اظهار داشت: طرح سنجش سلامت نوآموزان برای کلاس اولی ها بعد از ثبت نام دانش آموز در مدرسه و دریافت معرفی نامه انجام خواهد شد.


واقعی بیان کرد: در حال حاضر ۱۷۰ هزار و ۴۸۰ دانش آموز در ۹ هزار و ۴۸۲ کلاس درس استان خراسان جنوبی تحصیل می کنند همچنین ۲ هزار و ۷۴۹ مدرسه در استان وجود دارد که از این تعداد یکهزار و ۷۵۴ مدرسه دولتی و مابقی غیردولتی هستند.


وی یادآور شد: مدیران مدارس غیردولتی توجه داشته باشند که باید نرخ شهریه مصوب ابلاغی به همراه رئوس تمامی فعالیت ها در محل ثبت نام نصب شده باشد.


۷۵۵۷*3028 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =