۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۴
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83327837
۰ نفر

برچسب‌ها

جمع آوری زکات فطره در قزوین ساماندهی می شود

قزوین - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: جمع آوری زکات فطره در استان ساماندهی و صرفاً تحت نظر شورای زکات استان و در قالب صندوق های واحد اقدام می شود.

به گزارش ایرنا، مریم بیدخام روز یکشنبه در نشست ساماندهی زکات فطره افزود: مقرر شد در روز عید سعید فطر، دستگاههایی مانند کمیته امداد، بهزیستی و مؤسسات خیریه ای که می توانند زکات فطریه جمع آوری کنند، صرفاً تحت نظر شورای زکات استان در این خصوص اقدام نمایند.

دبیر هیات نظارت بر سازمان های مردم نهاد استان قزوین اضافه کرد: تشکل های خیریه ای که دارای پروانه فعالیت معتبر از استانداری، فرمانداری و اداره کل بهزیستی هستند، می توانند در صورت ارائه گزارش عملکرد سال ۹۷ و درخواست جمع آوری زکات، از طریق استانداری به شورای زکات معرفی می شوند.

بیدخام همچنین گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، قرار است که جمع آوری ها صرفاً در روز عید فطر انجام شود و نیروی انتظامی با افراد سودجو، متکدیان و سایر صندوق هایی که به صورت غیرمجاز فعالیت می کنند برخورد کند.

وی در مورد مجوز جمع آوری زکات توسط موسسات خیریه نیز گفت: موسسات خیریه که گروه هدف آنها، بیماران، کودکان، معلولان و آسیب دیدگان اجتماعی هستند باید در این خصوص در اولویت قرار گیرند.

بیدخام خاطرنشان کرد: موسسات خیریه موظف هستند ۱۰ روز پس از جمع آوری زکات فطره، میزان درآمد و محل هزینه کرد آن را مشخص کرده و در قالب گزارشی به استانداری اعلام کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: شهروندان باید در صورت مشاهده هر نوع تخلف در این زمینه با نیروی انتظامی تماس گرفته و موضوع را اطلاع دهند.

۹۹۲۵*۳۰۱۳