۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۴
کد خبرنگار: 1038
کد خبر: 83327833
۰ نفر
مادر شهیدان رزاقی آسمانی شد

نوشهر - ایرنا – سیده فاطمه میر غیاثی مادر شهیدان ابوطالب و حجت الاسلام ابوالقاسم رزاقی در تنکابن آسمانی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مرحومه سیده فاطمه میر غیاثی بعد از سالها دوری از فرزندانش روز گذشته دعوت حق را لبیک گفت و به فرزند شهیدش پیوست.


پیکر این مادر شهدای جنگ تحمیلی ، قرار است ساعت 17 امروز (یکشنبه) از مسجد جامع به سمت گلزار شهدای نشتارود تشییع و به خاک سپرده شود.
حجت الاسلام رزاقی در سال 1331 در روستای ناریان به دنیا آمد. دوران ابتدایی و مقداری از دبیرستان را در روستای همجوار زادگاهش سپری کرد و با توجه به علاقه زیادش به علوم دینی، در سال 1344 شمسی با راهنمایی و هدایت عده ای از فضلای منطقه اش به شهرستان قم هجرت نمود و دروس حوزوی را شروع کرد.
هوش و استعداد تحصیلی بالای او به همراه تلاش مضاعفی که بواسطه شور و اشتیاقی که برای کسب علوم حوزوی داشت، باعث شد ایشان به سرعت پایه های تحصیلی حوزوی را بگذراند و پس از آموختن « مقدمات و سطح» وارد مقطع مهم «خارج و فقه و اصول » شد و از اساتید بزرگواری همچون آیت الله جعفر سبحانی و علامه حسین نوری کسب فیض نمود و پایه های علمی و دانش فقهی خویش را تحکیم بخشید. علاوه بر آن، به تحقیقات در وادی معارف قرآن ونهج البلاغه و صحیفه سجادیه پرداخت و آثار قلمی ارزشمندی در این زمینه، از خود بر جای گذاشت که از جمله این کتاب ها، می توان به « سوگندهای قرآن» « مسجد پایگاه توحید و تقوا» «گامی در شناسایی علمای اسلام» « پرتوی از صحیفه سجادیه» اشاره کرد.
او در نهضت 15 خرداد سال 1342 در صف مبارزین و نیروهای خط امام بود و به صورت خستگی ناپذیری پیگیر جریانات سیاسی انقلاب شد و در صحنه های خطر، حضوری فعال داشت.
او در سال 1358 شمسی به منطقه کلاردشت می رود و به نهاد انقلابی جهاد سازندگی که در آنجا تازه تاسیس شده بود، سر وسامانی می دهد و در اواخر همان سال به مسؤولیت آموزش عقیدتی سیاسی پادگان شهید ادیبی مرزن آباد، انتخاب و در کنار این مسؤولیت، به امامت جماعت شهر مرزن آباد برگزیده می شود.


وقتی پیشنهاد پذیرش مسؤولیت نمایندگی مجلس شورای اسلامی شهرهای تنکابن و رامسر و عباس آباد از طرف امام جمعه های آن شهرها به ایشان شد، به عنوان یک تکلیف شرعی پذیرفتند که در نهایت اهالی آن شهرها، با اکثریت قاطع 93% آرا او را به عنوان نماینده خود به مجلس فرستادند.
ایشان نیز در مجلس بدور از بازی های سیاسی، بر اساس مصالح اسلام و ملت به وظایف خود عمل کرد و از جمله نمایندگان خط امامی مجلس بشمار می رفت و در کمسیون دفاع مجلس عضویت داشت.
سرانجام این روحانی مبارز و خدمتگزار که در هر فرصتی برایش حاصل می شد به میادین رزم برای تبلیغ می شتافت، در روز پنج شنبه 1/12/1364 شمسی در اثر اصابت موشک هواپیماهای جنگی دشمن بعثی به هواپیمای حامل ایشان و چهل نفر از نمایندگان و مسؤولین قضایی، از جمله شهید حجت الاسلام محلاتی به مقام والای شهادت می رسند و پیکر پاکش پس از تشییع باشکوه در شهر قم به خاک سپرده شد.


شهید ابوطالب رزقی دیگر فرزند شهید این مادر که به عنوان معلم به دانش اموزان شهرستان تنکابن درس می داد به عنوان نیروی بسییجی به جبهه اعزام شد و در نهایت در سال 1361 و در عملیات رمضان به شهادت رسید. و در حال حاضر نیز مفقود الاثر است.


/1602/7513/1654

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =