نماینده کرمان و راور بر بازطراحی جاده شهداد به نهبندان تاکید کرد

کرمان - ایرنا - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت : با توجه به گودی مسیر و تجمیع آبهای کل منطقه و درصد شوری بسیار بالای آبها در محور شهداد به نهبندان، لازم است طراحی مسیر جدید این محور عملیاتی شود.


به گزارش دریافتی ایرنا از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، محمد پورابراهیمی شامگاه شنبه در نشست با معاون سازمان راهداری کشور، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و فرماندار کرمان که به منظور بررسی وضعیت جاده های سیل زده استان برگزار شد این پیشنهاد را داد.
پورابراهیمی  ضمن تقدیر از سازمان راهداری در دو ماه ابتدای سال به واسطه زحمات و تلاش های سازمان در بازگشایی راه های سیل زده کشور به ویژه استان کرمان عنوان کرد: با توجه به گزارش های فرمانداران شهرستان های کرمان و راور و بازدید میدانی انجام شده، مجددا مسیر جاده راور - دیهوک به دلیل بارندگی های اخیر دچار صدمه شده که با اقدام فوری راهداری بازگشایی این مسیر انجام گرفت اما نیازمند تعمیر و زیرسازی کامل است.
وی از پیگیری سازمان راهداری برای اختصاص 200 میلیارد تومان بودجه برای بازسازی جاده های سیل زده استان قدردانی کرد و از معاون سازمان تسریع درابلاغ منابع مذکور به استان کرمان را برای بازسازی خطوط اسیب دیده از سیل خواستار شد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به وضعیت جاده راور – دیهوک، بخشی از این منابع برای زیرسازی و بازسازی کامل محور گذاشته شود که سیل بار دیگر موجب تخریب نشود.
وی ابراز داشت: در خصوص جاده شهداد - نهبندان هم با توجه به گودی مسیر و تجمیع آبهای کل منطقه و درصد شوری بسیار بالای آبها در این منطقه، لازم است طراحی مسیر جدید شهداد - نهبندان عملیاتی شود.
پورابراهیمی گفت: به نظر می رسد این مسیر یا نیاز به هزینه بالای زیرسازی دارد و یا باید جابجا شود که مشکل تردد حل شود.
وی اشاره کرد: موضوع امنیتی منطقه و همچنین توسعه فعالیت های اقتصادی و مراوداتی بین خراسان جنوبی و کرمان از طریق جاده شهداد - نهبندان امری کاملا ضروری است.
پورابراهیمی با اشاره به تخریب پل جاده اندوهجرد بیان کرد: با توجه به پیگیری های انجام شده تا یک ماه آینده پل سیل زده اندهجرد به اتمام می رسد.
5054

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =