۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۴
کد خبر: 83327708
۱ نفر
بوکس همدان در ساحل آرامش

همدان- ایرنا- ورزش بوکس در همدان با پیشینه ای طلایی هر چند طی سال های اخیر با چالش ها و حاشیه های پرسروصدا همراه بود اما به نظر می رسد اکنون به ساحل آرامش و به دور از جنجال رسیده است.

به گزارش ایرنا بوکس همدان میعادگاه قهرمانان مطرح بین المللی در گذشته نظیر محمد جلالی، سعید نوروزی و میثم هندی بوده؛ هر چند حاشیه ها اجازه نداد که عرض اندام در رینگ تیم ملی و قرار گرفتن در ترکیب اصلی تداوم یابد.


در واقع تنش های ایجاد شده در ورزش بوکس این استان باعث شد تا برخی پیشکسوتان و مربیان نامی، عطای خدمت را به لقایش ببخشند و جوان تر ها نیز اسیر حاشیه ها شوند.


بوکس همدان در سال های اخیر بنابر همین حاشیه ها، همواره پر نوسان ظاهر شده و هرگز نتوانست به جایگاه اصلی خود بازگردد.


موفقیت های لحظه ای و آنی، دلخوش شدن به تک مدال آوری ها، دغدغه های مالی، نبود اتحاد و انسجام بین خانواده بوکس و البته ضعف در مدیریت باعث شد تا این رشته ورزشی در سال های اخیر دچار حاشیه ها شود.


هر چند در سال های اخیر شاهد موفقیت های مقطعی در ورزش بوکس بودیم اما اختلاف ها و دیدگاه های متفاوت و گهگاه مخرب از سوی اهالی بوکس و نیز عینک بدبینی و بی اعتمادی نزد برخی از آنها سبب شد تا همچنان اسیر حواشی متعدد شود.


اما حالا ورزش بوکس با رویکرد جدید مدیریتی امیدوارانه به آینده نگاه می کند و امروزه خبری از حاشیه، تنش و جنجال در آن نیست.


سرپرست هیات بوکس همدان که شانس اصلی در انتخابات فصل جدید این رشته ورزشی نیز به شمار می رود، در مدت کوتاه از حضورش در راس این هیات سعی بر ایجاد تعامل و یکدلی در بوکس داشته است.


سعید دوست محمدی با تسلط کامل بر حال ناخوش بوکس، روحیه و ایجاد انگیزه دوباره در بین اهالی این رشته ورزشی تزریق کرد و اکنون ورزش قدیمی و با سابقه درخشان استان همدان را مهیای بازگشت دوباره به روزهای اوج می کند.واگذاری مسئولیت به بهترین های بوکس


سرپرست هیات بوکس همدان در این باره می گوید: رویکرد جدید بوکس همدان باید بر اساس برنامه ریزی مدون و تاثیرپذیر باشد و مسئولیت کمیته ها را به افرادی واگذار می کنم که بهترین برنامه را ارایه دهند.


وی بیان کرد: عجله ای برای سپردن مسئولیت ها ندارم و تاکنون چند نشست تخصصی را پیرامون هدفگذاری مسیر رشد و اعتلای این رشته ورزشی برگزار کرده ایم.


دوست محمدی در پاسخ به حاشیه های متعدد بوکس همدان گفت: نمی خواهم به مسایل گذشته بپردازم چرا که برای پیشرفت و موفقیت بوکس باید حرکت روبه جلو داشت.


وی با تاکید بر لزوم حفظ و بهره مندی از تجربه پیشکسوتان بوکس گفت: نباید جایگاه پیشکسوتان را به فراموشی سپرد چرا که اعتبار و ارزش والایی دارند.


سرپرست هیات بوکس همدان تغییر در ترکیب این هیات را امری طبیعی دانست و گفت: به هر حال برای رشد و توسعه باید تغییرات را لحاظ کرد.


دوست محمدی خاطرنشان کرد: بوکس همدان سرشار از استعدادها و نخبه ها است و به طور قطع رویکرد ما توجه به رده های سنی مختلف به ویژه پایه است.


وی یادآور شد: امروزه بوکس همدان به فضای همدلی و اتحاد قهرمانان، مربیان، داوران و پیشکسوتان نیاز دارد و در چنین وضعیتی می توان بوکس را به جایگاه اصلی رساند.


سرپرست هیات بوکس همدان با اشاره به تشکیل اردوی تیم بوکس نونهالان و نوجوانان همدان گفت: انتخاب بوکسورهای تیم استان نباید سلیقه ای و تک محوری باشد بلکه کمیته فنی هیات بوکس مسئول انتخاب نفرات برتر است.


دوست محمدی خاطرنشان کرد: اردوهای استانی تا کسب نتیجه و انتخاب برترین ها هر هفته برگزار می شود ضمن اینکه برنامه های ویژه ای برای ارتقاء و اعتلای بوکس همدان داریم که با همدلی و اتحاد خانواده بوکس به انجام می رسانیم.


7520/2090

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =