۴ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۳۳
کد خبرنگار: 977
کد خبر: 83327633
۰ نفر
عضو شورای شهر کرمان:  برای شرکت در انتخابات مجلس استعفا نکرده ام

کرمان – ایرنا- عضو مستعفی شورای شهر کرمان گفت: کسی باید به مجلس برود که برنامه داشته باشد و کاری برای مردم کند و من برای مجلس استعفا ندادم و تا الان قصد حضور در انتخابات مجلس را ندارم.

به گزارش ایرنا، ماه بانو معصوم زاده عصر روز شنبه در نشست صمیمی با اصحاب رسانه افزود: از کارشکنی به عنوان علت خروجم از شورا نام نمی ‌برم و شاید بهتر باشد بگویم به علت نگاه جناحی و عدم همکاری از شورا می روم زیرا نمی دانم پشت پرده چیست و مهم این است که کارها انجام نمی‌شود.
عضو شورا شهر کرمان تصریح کرد: نگرش ما به دنیا این است که دنیا پلی است به سمت آخرت، همین و در این زمان بسیار گذاری کوتاه به ما می گویند بهترین کارهایی که می توانید، کار برای خلق است و با این نگرش به دنیا هرچقدر برای مردم کار کنیم، باز هم کم است.  
معصوم زاده گفت: با خودم فکر کردم، من به عنوان عضوی از این جامعه چه کار کنم که کارم برای مردم مفیدتر باشد، بنابراین نگاهم برای ورود به شورای چهارم شهر کرمان در 6 سال قبل همین بود.
وی افزود: شورا به عنوان یک دپارتمان محلی مکانی است که قدرت خیلی خوبی دارد و ما نمایندگان مردم هستیم که در شورا نشسته ایم و بر اساس حقوقی که می گیریم، باید 50 تا 70 ساعت بین مردم باشیم.
رئیس کمیسیون بهداشت شورای اسلامی شهر کرمان عنوان کرد: شورای شهر قدرت خوب عملیاتی دارد و بر اساس نصح قانون پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، عمرانی، آموزشی و سایر امور رفاهی مردم باید در شورا صورت گیرد، بنابراین باید خیلی کارآیی داشته باشد.  
معصوم زاده در بخش دیگری از سخنان خود همچنین خبرنگاران را چشم‌های بینای مردم خواند و ادامه داد: خبرنگاران ما خوب و بد را به واسطه آگاهی های کسب شده در جلسات و دوره های آموزشی به خوبی متوجه می شوند و باید خوبی ها و بدی ها را نشان دهند و کارا باشند.  
وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید در کنار مردم باشند و خبرنگاران به مسائل هوشیارانه ورود کنند، گفت: امیدواریم بیداری چشمان خبرنگاران ما در جامعه بیشتر شود.  
عضو شورای شهر کرمان گفت: مردم ما هیات رئیسه اصلی شورا هستند بنابراین منطق شورا در این بود که مشورت و ورود مردم در شورا باشد و اعضای شورا در جلسات متعدد مردمی شرکت کنند و نمایشی در مردم سالاری باشد.  
معصوم زاده اظهارداشت: بده و بستان‌هایی که بین شهردار و اعضای شورا پیش می آید با نظارت مردمی به راحتی از بین رود و حتی روابط ناصحیح بین اعضای شورا هم می تواند با نظارت مردم از بین رود.
رئیس کمیسیون بهداشت شورای اسلامی شهر کرمان ادامه داد: احزاب می توانند افراد مد نظر خود را به شورا بفرستند اما همه افراد در شورا باید همگن باشند، زیرا هر کس به شورا و یا هر جای دیگری ورود می کند می خواهد برای مردم کار کند و جمعیت شورا هم باید همگن حرکت کند.  
معصوم زاده ادامه داد: کمیسیون‌های متعددی در شورا هستند که کمیسیون بهداشت یکی از آنهاست و تنها کمیسیون بهداشت در شورای شهر کرمان است که فقط سه نفر عضو دارد که ریاست شورا این افراد را انتخاب می کند و دیگر کمیسیون‌ها دارای بیش از سه عضو هستند.  
معصوم زاده با اشاره به اینکه در کمیسیون های شورای شهر مسائل را بررسی می کنند و مردم و خبرنگاران هم می توانند حضور داشته باشند، تصریح کرد: سند توسعه سلامت استان کرمان را در کمیسیون بهداشت پیش روی خود گذاشتیم و بر اساس این سند متوجه شدیم، تصادفات عابران پیاده مهمترین علت مرگ و میر مردم در شهر کرمان است.  
وی بیان کرد: در کمیسیون بهداشت به نتایجی دست یافتیم ازجمله اینکه با کارهایی کم هزینه مانند خط ‌کشی و یا نصب چراغ راهنما می توان جلوی مرگ شهروندان را گرفت بنابراین به نیروی انتظامی گفتیم، نقاط حادثه خیز شهر کرمان را به ما اعلام کنند.  
عضو شورای اسلامی شهر کرمان از جلوی بیمارستان‌ها، میدان آزادی و میدان مشتاق به عنوان حادثه‌خیزترین نقاظ شهر کرمان نام برد و افزود: با سازمان‌های مردم نهاد، دانشگاه و صدا و سیما هم هماهنگی هایی انجام شد تا به بحث پیشگیری از مرگ و میر شهروندان کرمانی ورود کنند و نتیجه ساعت ها گفت و گو و پیگیری‌های ما یک نامه شد که به شهرداری ارائه کردیم اما هیچ پاسخی نگرفتیم.  
معصوم زاده تاکید کرد:  زمانی طرحی به شورا ارائه می شود، می تواند از طریق رئیس شورا تبدیل به مصوبه شود در غیر این صورت این طرح در قالب نامه به شهرداری می رود که شهرداری هم می تواند، پاسخ بدهد یا ندهد و لازم‌الاجرا نیست.


وی گفت : من به شورا رفته ام تا برای مردم کار کنم و هیچ چیز دیگری مدنظرم نبوده است، شورا، تقسیم کار و مسابقه خدمت است و بارها گفته ام بعد از اینکه شورای پنجم تمام شدند، می گویند شورا چکار کرد و نمی گویند عضو شورا چکار کرد.
 معصوم زاده از انجام فیلمبرداری و عکسبرداری از 25 مکان شهری فرسوده به ویژه در بافت قدیم شهر کرمان به عنوان یکی دیگر از اقدامات نافرجام نام برد و افزود: نامه نگاری کردیم که کرمان هم شهر زلزله خیز است و این دیوارها می ریزند و جان انسان ها در خطر است، حتی ماده قانونی هم بردیم که می توان تعدادی از این دیوارها را تخریب کرد و بعضی ها هم نیاز به دستور قضایی است، اما موضوع هم مصوبه نشد.
عضو شورای شهر کرمان گفت: ایجاد فرهنگسرای سلامت از دیگر پروژه‌های کمیسیون بهداشت است که در شورای شهر کرمان راه به جایی نبرد.
معصوم زاده درباره این طرح بیان کرد: جلسه های متعددی را با پزشکان، ماماها و دندانپزشکان برگزار کردیم و قرار شد با کمک بعضی از پزشکان که درآمد بهتری دارند، فرهنگسرای سلامت را ایجاد کنیم و از شهرداری خواستیم، فرهنگسرای سلامت را جانمایی کنند و چند بار پیگیری کردیم اما جوابی داده نشد و حتی پزشکان هم مکانی را اعلام کردند که نامه را به شهرداری دادیم و جواب این نامه هم مانند بقیه نامه‌ها داده نشده است.  
 رئیس کمیسیون بهداشت شورای اسلامی شهر کرمان تصریح کرد: بارها گفتم، شهردار به دنبال منابع پایدار باشد و در دو سال اخیر هرچه گفتیم منابع پایدار پیدا کنید واقعا نتوانستند و حتی برنامه شهردار را به شورا بردم و گفتم این برنامه را دوباره بخوانید تا بدانیم طی دو سال گذشته چقدر به این برنامه نزدیک شدیم و یا چقدر برای آن قدم برداشتیم.  
معصوم زاده به این نکته هم اذعان کرد که قبول داریم یکسری مسائلی هست که به قوانین و مقررات شورا برمی گردد و باید عوض شود اما ما در سالی که تولید و اشتغال به عنوان مهمترین برنامه مطرح شده از شورا خواستم به این موضوع ورود کند، اما گفتند بهتر است به مقوله های چالش برانگیز ورود نکنیم.
معصوم زاده با صراحت از عدم وجود مردم‌سالاری در شورای شهر کرمان خبر داد و افزود: زمانی که لایحه عوارضی در شورا آمد به شدت با افزایش عوارض مخالف کردم و گفتم این یکی دو میلیاردی که می‌خواهیم، بگیریم ممکن است برای شهرداری قابل توجه نباشد اما برای مردم زیاد است زیرا آنها به طور مثال به جای 30 هزار تومان باید 130 هزار تومان بدهد، اما فقط من مخالفت کردم.
وی  تاکید کرد: باید حضور اقشار مختلف مردم به ویژه خبرنگاران در شورا بیشتر شود تا تصمیم گیری ها در فضای بسته انجام نشود.  
معصوم زاده در ادامه سخنان خود از طرح بانک زمان و مناسب‌سازی شهر برای معلولان به عنوان دیگر طرح‌های معطل مانده کمیسیون بهداشت شورای شهر کرمان سخن به میان آورد و گفت: نامه ها را داده ایم اما پیگیری نمی‌شود.  
عضو شورای شهر کرمان تصریح کرد: فکرم این بود در شورا بمانم و گره ای را باز کنم و دوره چهار ساله قبل کارهایی را در اشتغال توانستیم خوب پیش ببریم، اما وقتی دیدم در این شورا نمی توانم، ترجیح دادم ادامه ندهم زیرا اشغال یک صندلی بدون ادامه خدمت کار سختی است.  
معصوم زاده بیان کرد: اسفند ماه سال گذشته به شکل شفاهی و فروردین ماه امسال هم استعفای کتبی خود را به رئیس شورا اعلام کردم.
7440/ 5054

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =