مدیر جهاد کشاورزی: برداشت ۱۰۰ تن گل محمدی در دامغان پیش بینی می شود

سمنان- ایرنا -مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: برداشت ۱۰۰ تن گل محمدی از ۸۵ هکتار از اراضی شهرستان در سالجاری پیش بینی می شود.

محسن طباطبائیان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: میانگین برداشت گل محمدی در اراضی شهرستان دامغان، بیش از یک تن در هر هکتار است که این رقم، آمار مطلوبی در خصوص این گیاه دارویی است.

وی ادامه داد: بارندگی و شرایط مناسب آب و هوایی سال جاری، موجب طراوت خاک و افزایش برداشت این گل در گلستان های شهرهای کلاته رودبار، دیباج و امیریه شد.

طباطبائیان اضافه کرد: برداشت گل محمدی از اواخر اردیبهشت تا اواسط خرداد ماه در این شهرستان ادامه دارد.

وی اظهار داشت: میزان برداشت سال گذشته گل محمدی در این شهرستان ۵۵ هکتار بوده است که با توجه به کاشت نهال در شهرهای کلاته رودبار و دیباج، توانستیم این آمار را در سالجاری افزایش دهیم.

طباطبائیان گل محمدی را یکی از محصولات کشاورزی مهم در شهرستان دامغان دانست و گفت: این محصول پس از برداشت به منظور  مصرف خوراکی، دارویی، غنچه خشک، گلاب گیری و گرفتن اسانس گل، مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان تصریح کرد: با توجه به اینکه گل محمدی از جمله گیاهان دارویی محسوب می شود، افراد می توانند تسهیلات ۱۲ درصد با بازپرداخت ۶۰ ماهه دریافت کنند.

به گزارش ایرنا، باریجه، کتیرا، آویشن و زیره رایج ترین گونه های گیاهان دارویی در مراتع شهرستان دامغان است.

این شهرستان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان و بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت دارد.

۹۸۵۶/۷۴۰۸


اخبار مرتبط